Münbiç'teki saldırıda şehit sayısı ikiye yükseldi

Münbiç'ten Türk askerine yönelik düzenlenen silahlı saldırıda bir asker şehit olurken, 8 asker ise yaralandı. Yaralı askerlerden biri daha akşam saatlerinde şehit düştü.

Google Haberlere Abone ol
Münbiç'teki saldırıda şehit sayısı ikiye yükseldi

Suriye'nin Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi sonucu bir asker şehit düştü, 8 asker yaralandı. Saldırıda yaralanan askerlerden biri de daha sonra şehit düştü. Şehit sayısı ikiye yükseldi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristler tarafından Münbiç'ten yapılan havan ve topçu ateşi sonucunda bir askerin şehit düştüğü, 8 askerin de yaralandığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ateş açılan bölgedeki hedefler tespit edilerek anında karşılık verilmiş ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

Yorumlar