Moskova'da rehine krizi

- Moskova'daki bir banka şubesinde, üzerinde bomba olduğunu iddia ederek 4 kişiyi rehin alan şahıs teslim oldu - Kısa süreli rehine krizine yol açan kişinin iflas etmiş bir iş adamı olduğu duyuruldu

Google Haberlere Abone ol
Moskova'da rehine krizi

MOSKOVA (AA) - Rusya'nın başkenti Moskova'da, üzerinde bomba olduğunu iddia ederek bir banka şubesinde 4 kişiyi rehin alan "iflas eden" iş adamı, daha sonra sonra teslim oldu.

Rus basınında yer alan haberlere göre, Moskova'nın merkezinde yer alan Bolşaya Nikitskaya caddesindeki City Bank şubesinde, 4 kişi akşam saatlerinde, üzerinde bomba olduğunu iddia eden bir şahıs tarafından rehin alındı.

Boynunda sarı renkli bir düzenek asılı olan kişi, üzerinde bomba olduğunu ve bankayı havaya uçuracağını söyledi. Polis, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alırken bankanın bulunduğu cadde trafiğe kapatıldı. Polisle müzakerelerin sonunda rehineleri serbest bırakan saldırgan kısa süre sonra teslim oldu.

Polis kaynakları, bankayı rehin alan kişinin 1961 doğumlu Aram Petrosyan olduğunu duyurdu. Petrosyan'ın iflas etmiş bir iş adamı olduğu ve olaydan önce Rusya Devlet Başkanı Putin'e hitaben video çekerek sosyal medya hesabından paylaştığı belirtildi.

Söz konusu videoda iflas ettiğini ve kaybedecek bir şeyinin kalmadığını söyleyen Petrosyan'ın, Putin'den bazı taleplerde bulunduğu ifade edildi.Yorumlar