Migros hediye kupon dolandırıcılığına dikkat

Whatsapp ve Facebook üstünden Migros logosu Migros ücretsiz kupon dolandırıcılığına dikkat... Migros logosunu kullanan sahte bir internet sitesi ve "Ücretsiz 1200 TL değerinde kuponunuzu alın" yazısı ile halkı dolandırmaya devam ediyor.

Google Haberlere Abone ol
Migros hediye kupon dolandırıcılığına dikkat

Hediye dolandırıcılığı bir türlü bitmiyor. Whatsapp ve Facebook üstünden Migros logosu Migros ücretsiz kupon dolandırıcılığına dikkat... Migros logosunu kullanan sahte bir internet sitesi ve "Ücretsiz 1200 TL değerinde kuponunuzu alın" yazısı ile halkı dolandırmaya devam ediyor.

1200 TL değerindeki Migros Ücretsiz Kupon Dolandırıcılığı

THY sahte bilet dolandırıcılığının ardından şimdide Migros logosu ile Whatsapp ve Facebook üstünden dolandırıcılık başladı. 

MiGROS için son günlerde sosyal medya ve WhatsApp üzerinden bazı kişilere gönderilen "Tebrikler! 1200 TL değerinde ücretsiz bir MiGROS kuponu almak için küçük anketimize katılmayı seçtiniz. Küçük anketimize cevap verin. Sadece 321 kuponumuz kaldı, bu yüzden acele et." şeklinde mesajlara dikkat.

Migros'tan konu ile ilgili açıklama:

Migros, Twitter hesabı üstünden yayınladığı açıklamayla logosunu kullanarak dolandırıcılık yapan siteye karşı uyarmıştı.

TÜM TAKİPÇİLERİMİZE DUYURULUR

"Sosyal medyada 'Migros' logosu kullanılarak "Ücretsiz 250 TL değerinde Migros Kuponunuzu alın" yazan reklam görseli ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır. Belirtilen siteye bağlanarak anket yapmak sureti ile isim, adres ve telefon bilgileri talep edilmektedir. Yasal takip süreci işlemlerine başlamakla beraber, bu duyuruya itibar edilmemesini önemle rica ederiz."

MiGROS sahte kupon mesajlarının bir benzeri de Türk Hava Yolları için uyarlanmıştı. Sosyal medya ve WhatsApp üzerinden kullanıcılara Turkish Airlines 85 ncı yıldönümünü kutlamak için 2 bedava bilet veriyor. Az önce 2 bedava bilet aldım" şeklinde mesajlar üzerine Türk Hava Yolları resmi sosyal medya hesabı üzerinden "Türk Hava Yolları A.O adına düzenlenmiş olarak görünen, sosyal medya ve WhatsApp üzerinde yayılmaya devam eden ödül bilet bilgisi içeren sahte mesaj yayıldığı tespit edilmiştir. Bu gibi sahte mesajlarla gelen linkleri açmadan ilgili mesajı silmenizi gerektiğini hatırlatmak isteriz" uyarısında bulunmuştu.

 

Yorumlar

Canan Bende bugün dolandırıldim arkadaşım gibi msj attılar ve bende fatulari olan numaramı verdim ne yazılık onların ağına düştüm bana yardım ci olabilcek birileri varmı