MHP'li Semih Yalçın Bahçeli'nin 9 yıl önceki sözlerini paylaşarak Cumhur İttifakı'na gölge düşürdü

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli'nin 2011 yılında söylediği "tek başına iktidar olacağız" şeklindeki sözlerini Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Yalçın'ın paylaşımı, Bahçeli'nin yeni sözleriymiş gibi algılanınca ortalık karıştı. Ancak Yalçın yeni mesajlarla durumu kurtardı.

Google Haberlere Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter üzerinden bugün yaptığı paylaşımlarla ortalığı ayağa kaldırdı. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 2011 yılındaki açıklamalarını eski olduğunu belirtmeden sosyal medya hesabı üzerinden paylaşınca, Cumhur İttifakı'na destek verenler şaşkınlığını gizleyemedi. Çünkü açıklamalarda, "MHP tek başına iktidar olacak" şeklinde ifadeler yer alıyordu. Ancak tepkiler yükselince Yalçın yeni açıklama yapmak zorunda kaldı.

Yapılan paylaşımda "Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal'in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır" şeklinde ifadeler yer alıyordu. Bu paylaşımlar sonrasında birçok haber sitesinde, "Cumhur İttifakı çatırdıyor" şeklinde yorumlar yapıldı. 

SEMİH YALÇIN'DAN YENİ AÇIKLAMALAR

Yalçın yeni paylaşımında Bahçeli ve Erdoğan'la olan fotoğrafını da paylaşarak "Sosyal medyada bazı yorumcular, kendi aculluklarını ve isabetsiz değerlendirmelerini sorgulamak yerine kabahati başkalarında aramaya çalışmaktadır. Hatta kimi faturayı parti politikalarımıza çıkarmaya çalışarak kendi kusur ve eksikliklerini örtbas etmeye çalışmaktadır.

MHP’nin tutumunu hâlâ anlamıyoruz moduna girip “siyasi şıklıktan” dem vuranlar, söylediklerimizden söylemediklerimizi çıkaranlardır. Bu gibiler, esasen söylemediklerimiz üzerinden yorum yaptıkları içindir ki söylenenler karşısında şaşkınlık içerisinde kalmaktadır.Hiç kimsenin endişesi olmasın Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır Türkiye’nin geleceğinin mimarı olacaktır." ifadelerini kullandı.

9 YIL ÖNCEKİ AÇIKLAMALAR OLDUĞU ANLAŞILDI

Semih Yalçın'ın Bahçeli'nin 2011 yılındaki sözlerini yayınladığı açıklamaların tamamı ise şöyle:

"Başkaları için hiç olmayan mesafeler 'Üç Hilal' için hep vardı ve sarp yollar, keskin dönemeçler, imkânsız geçitler hep karşımıza çıkarıldı. Sürekli yokuşlarda susadık, dar patikalarla sınandık, ateş çemberiyle imtihana çekildik. Milliyetçiliğin yaşaması, ülkücülüğün var olması, Türk milletinin ebediliği için hep bedel ödememiz gerekti, çileyi ve mahrumiyeti alt etmemiz icap etti. Kurşunla pes ettireceklerini sandılar, başaramadılar.Ölümle tüketeceklerini hesap ettiler, güçleri yetersiz kaldı. Yağlı urganlarla sindireceklerini umdular, nefesleri yetmedi. Oyunlarla yolumuzdan çevirmeyi denediler, sonuç alamadılar. Tehditlerle doğru bildiklerimizden ödün istediler, vermedik. Ne var ki bizi yok etmeye çalışanlar, üzerimize kinlerini kusanlar, Ülkücüyü hakir görenler her dönemde mağlubiyetin sillesiyle soluksuz kalmışlardır. Bizlere yenilgi yaşatmak için ahlaksızca saldıranlar, nefretleriyle kardıkları çamuru bağrımıza sıçratmaya çabalayanlar başlarını Üç Hilal'in kudretine durmadan çarpmışlardır. Hedef olduk, ama yılmadık. İftiralara uğradık, ama yıkılmadık."Suçlandık, mağdur olduk, ama mağrurluğumuzu hiç bozmadık. Dava arkadaşlarıma katil, faşist, mafya bozuntusu, kovboy, kafatasçı, şerefsiz diyen; ve sahte gözyaşı döken zihniyetlerin ömrü hayatında beddualar peşlerini hiç bırakmayacaktır. Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin desteğiyle, ilgisiyle ve yardımıyla bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir. Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğini en iyi bilen ve yaşayan sizlersiniz. Gündüz kandilini hazırlamayanın, gece karanlığına mahkûm olacağının da farkındasınız."

Yorumlar