MHP'li başkanın kullandığı ifadeler başını yaktı

MHP Aydın İl Başkanı Pehlivan'ın siyasi rakibini eleştirirken kullandığı ifadeler, görevden alınmasına neden oldu.

MHP'li Aydın İl Başkanı Başkanı Burak Pehlivan'ın siyasi rakibini eleştirirken kullandığı ifadeler büyük tepki topladı. Tepkiler artınca genel merkez devreye girerek il başkanının görevden aldı.

İl Başkanı Pehlivan'ın, İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya yönelik "Asker karısı gibi ağlıyor" şeklinde ifadeler kullandığı ortaya çıkınca tepkiler de anında yükseldi.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, basın toplantısı düzenleyerek İncirliova'nın İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kara'yı hedef aldı. Ancak Pehlivan'ın toplantıda söylediği sözler asker eşlerinin büyük tepkisini topladı.

Kara'ya yönelik "Maşallah asker karısı gibi ağlıyor" ifadeleri sosyal medyayı ayağa kaldıran MHP'li Pehlivan, "Kendisinin seçimlerde bir takım açıklamaları vardı. 'Satmayacağız, sattırmayacağız, yok satıldı, o oldu, bu oldu' gibi konuşuyor. Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor. Devamlı bir serzeniş içerisinde" dedi. Pehlivan'ın bu sözlerine tepki yağdı.

MHP'li başkanın kullandığı skandal ifadelere sosyal medyada tepki yağdı. Bir sosyal medya kullanıcısı, "Bu ülkede kadın olmak harbi zor be! Asker eşi olsan bile laf yiyorsun. Burak Pehlivan, ya çıkıp özür dileyin ya da edebinizle istifa edin" diyerek çok sert tepki gösterdi.

Yorumlar