Merih Demiral ceza aldı mı? TFF'den son dakika açıklaması geldi

Merih Demiral'ın UEFA tarafından 2 maç cezalandırıldığı yönündeki iddialar TFF yönetimi tarafından yapılan açıklama ile yalanlandı.

Google Haberlere Abone ol
Merih Demiral ceza aldı iddiasına yalanlama

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Avusturya'ya attığı gol sonrası bozkurt işareti yapan Merih Demiral, Almanlar tarafından UEFA'ya şikayet edilmiş ve hakkında soruşturma başlatılmıştı. Alman basınından ortalığı karıştıracak bir iddia daha geldi. Bild Gazetesi, milli futbolcunun 2 maç ceza aldığını öne sürdü. Bu iddia üzerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yaptığı açıklamayla haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Merih, olayla ilgili savunmasını yarın yapacak.

ALMANLARDAN YENİ BİR HAMLE

Milli Futbolcumuz Merih Demiral'ı Avusturya maçında bozkurt işareti yaptığı gerekçesiyle UEFA'ya şikayet eden Almanlardan skandal bir hamle daha geldi. Alman basınından Bild, Merih'in 2 maç ceza aldığı yalanını ortaya attı.

2 MAÇ CEZA ALDIĞINI İDDİA ETTİLER

Habere göre; Merih Demiral'ın hareketini siyasi bir sembol olarak gören UEFA, bu konuda taviz vermeyecek ve Merih Demiral'ı cezalandıracak.

TFF YALANLADI

Bu iddia üzerine TFF'den jet hızında açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "Bild Gazetesi kaynak gösterilerek, 'Merih Demiral'a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi' şeklinde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır." ifadelerine yer verildi.

SAVUNMASINI YARIN YAPACAK

Anadolu Ajansı Spor Muhabiri Hilmi Sever ise Merih'in savunmasını yarın yapacağını söyledi. Sever, "Merih Demiral'ın 2 maç ceza aldığı iddiasının henüz gerçekliği yok. Çünkü yarın öğlene kadar savunma süresi var. TFF'ye ulaşan bir bildirim de yok" dedi.

Yorumlar