Meral Akşener'den Bahçeli'ye bir cevap daha

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Bahçeli'nin "Eve dön" çağrısıyla ilgili yeni bir açıklama daha yaparak, "Cumhurbaşkanlığı Sistemi içinde başıma silah dayasalar olmaz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV’de Söz Meclisi programında Çiğdem Akdemir’in gündeme ilişkin sorularını cevapladı. 

Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Eve dön" çağrısıyla ilgili olarak bir kez daha çıklamalarda bulundu.

Akşener, Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde böyle bir ittifakta yer almayacaklarını, "Başıma silah dayasalar mümkün değil" sözleriyle ifade etti. 

Akşener, ''Sayın Devlet Bahçeli, aslında 6 ayda bir bizim partimize bir davet çıkarıyor. Ama hep beni hariç tutardı şimdiye kadar. İlk defa şahsen beni davet etti. Bu ev sözü yani özellikle kocaman yazılmış ‘ev’ sözü ‘MHP'ye dön’ anlaşıldı.Fakat ben o mesajı benden ziyade Sayın Erdoğan'a yönelik bir parmak sallama gibi algıladım. Dün mü önceki gün mü yapılan açıklamanın da aynı şekilde yapıldığını düşünüyorum. Parlamenter sistemle ilgili aynısını düşünüyorum. Çünkü, ben de cevap olarak dedim ki Sayın Erdoğan'a, ‘Ya ortağınla biraz ilgilen, biraz ilgisiz kalındığı zaman dönüp her seferinde bize bir şey söylüyor.’ Erdoğan benim mesajımı algıladı. Benim eve dönme çağrısını tercüme etti. 'Eve dön' çağrısında evi MHP olarak değil Cumhur İttifakı olarak tanımladı. Sayın Bahçeli'nin neyi kastettiği meçhul kaldı.Biz İYİ Parti’yi kolay şartlar altında kurmadık. İYİ Parti’yi bir ev olarak düşünürsek son derece zorlukla kurulmuş, helal lokma yediğimiz bir ev. Bizim evimiz 83 milyondur. Milletimizin sinesidir.Birbirlerine sinkaflı küfür edenler etle tırnak gibi bir araya geldi. Ben bunu yapmam. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhur İttifakı’nın içinde yer almamız mümkün değil! Başıma silah dayasalar mümkün değil'' dedi.

 

Yorumlar