Akşener de Özlem Zengin'e saldıranlarla beraber

FETÖ ve CHP tarafından hedef tahtasına oturtulan Özlem Zengin'e İyi Parti Genel Başkanı Akşener de saldırdı.

Google Haberlere Abone ol

CHP, HDP ve FETÖ mensupları tarafından hedef tahtasına oturtulan, ahlaksız hakaretlere maruz bırakılan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e bir saldırı da İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi.

Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ahlaksız hakaretlere uğrayan Özlem Zengin'i desteklemek yerine ona hakaret edenlerle aynı safta yer aldı.

Akşener, Özlem Zengin'e şu sözlerle yüklendi:

Bir AK Parti milletvekili, üstelik de, kadın bir milletvekili çıktı, AK Parti’ye göre onurlu kadının tarifini yaptı. Tacize, tecavüze, utanmazlığa maruz kalan kadınlar için, utanmadan, “Onurlu kadın bir sene beklemez, ertesi gün şikayet eder.” dedi.

Yani bu arkadaş diyor ki; “Tacize, tecavüze uğrayan kadın susuyorsa, susmak zorunda kalıyorsa, onursuzdur.” “Aradan zaman geçtikten sonra konuşuyorsa, yine onursuzdur.” Milletin vekili olduğunu iddia eden bir insanın sözlerine bakar mısınız? Bir iktidarın milletinden nasıl uzaklaştığına bakar mısınız? Şu utanmazlığa bakar mısınız? Gerçekten ibretlik…

Bu arkadaşların siyaset anlayışında makbul olan liyakat değil, cehalet olduğundan, özellikle, bilmedikleri, anlamadıkları konularda, üst perdeden konuşmayı marifet sayıyorlar.

Doğrusunu anlatmak da, mecburen bizlere düşüyor… Bu arkadaşların, bilimle pek ilgileri olmadığını biliyoruz ama, psikologlar, araştırmacılar diyor ki;

“Kadınların yaşadığı travma ne kadar ağırsa, ortaya çıkması da o kadar zordur.” “Toplum baskısı ne kadar ağırsa, bu konuları konuşmak da o kadar zordur.”

Daha da ötesi, bu vizyonsuz arkadaşların dünyada olan bitenden de haberi yok. Bütün dünyada, kadınlara cesaret aşılayan bir “meToo” hareketi var.

“meToo” hareketi, toplumun baskısından korkan, binlerce taciz mağduru kadına cesaret verdi. 10 yıldır, 20 yıldır saklanan taciz olaylarının ortaya çıkmasına vesile oldu.

Ama tüm bunlar, torunu yaşındaki bir kadın siyasetçiye, sırf kendinden değil diye, “vitrin süsü” diyebilen bir genel başkan, ve onun meclis grup başkanvekilinin umurunda bile değil. Ne kadar acı.

Oysa bizlerin görevi, kadınları, uğradıkları felaketlere karşı cesaretlendirmektir. Haklarını aramaları için cesaretlendirmektir. Şikayet edeni onursuz ilan ederek, bir travma daha yaşatmak değildir. Vicdan bunu gerektirir. Ahlak bunu gerektirir. Ve aynı zamanda “Onurlu Siyaset” bunu gerektirir.

'İYİ Parti, hakkını arayan her kadının daima yanında olacaktır'
Cinsel tacize, tecavüze uğrayan kadınlar için, başvuru süresi mi var? 3 iş günü içinde şikayetçi olmayana, namussuz mu diyeceksiniz? Kadın haklarını içine sindiremeyen erkekler yetmedi, bir de seninle mi uğraşacağız? Zihniyetiniz batsın. İster bir gün sonra, ister 10 yıl sonra söylesin. Hakkını arayan her kadın onurludur. İYİ Parti, hakkını arayan her kadının daima yanında olacaktır.

Buradan şiddet gören, hakkı yenilen, tacize maruz kalan tüm kadınlarımıza sesleniyorum. Onlar bıraksa da, onlar size onursuz dese de, biz sizin yanınızdayız. Sizi asla yalnız bırakmayacağız.

Özlem Zengin, cezaevlerindeki "çıplak arama" propagandalarının FETÖ ve terör örgütlerinin kara propagandası olduğunu belirterek tepki göstermişti. Zengin'in bu çıkışı başta CHP ve HDP olmak üzere onlara yakın duran terör örgütlerinin de tepkisini çekmiş, Zengin'e yönelik ahlaksızca saldırılar yapılmıştı.

 

Yorumlar