Memur ve emekli maaş zammı son dakika açıklama: Numan Kurtulmuş'tan ilk yorum

Memur ve emekli maaş zammı son dakika açıklama: AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş sorular üzerine açıklamada bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Memur ve emekli maaş zammı son dakika açıklama: AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş oran verdi

Memur ve emekli maaşına ne kadar zam geleceğine yönelik beklentiler devam ederken hükümet kanadından ilk kez bir rakam telafuz edildi. 

Habertürk ekranlarında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, memur ve emekli maaş zammı beklentileriyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, ilk kez telafuz ettiği zam oranı için yüzde 40 ifadesini kullandı.

Kurtulmuş'un belirttiği zam oranının gerçekleşmesi halinde asgari ücret 6.000 TL olur.

AKP Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, memur ve emekli maaşlarına temmuz ayında gelecek zamla ilgili yaptığı açıklamada, "Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek" dedi.

AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Asgari ücretle ilgili Kurtulmuş, “Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek. Enflasyonun orta vadede düşürülmesi için atılacak adımlar var. Enflasyonun orta vadede düşürülmesi için atılacak adımlar var. Acil olan şu anda vatandaşımızın ciddi alım gücü problemiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bunun için alım gücünün desteklenmesini temin edilmesi lazım” dedi.


 

Yorumlar