Meclis'te arbede çıktı, küfürler havada uçuştu

2020 yılı bütçe görüşmeleri için Meclis'te toplanan milletvekilleri arasında kavga çıktı. CHP'li ve AK Partili vekiller arasında çıkan tartışmada küfürler havada uçuştu.

Google Haberlere Abone ol

TBMM'de devam eden 2020 bütçe görüşmeleri sırasında tartışma çıktı.

Görüşmelerin devam ettiği sırada CHP'li ve AK Partili vekiller arasında Tank Palet Fabrikası tartışması nedeniyle arbede yaşandı. AK Parti ve CHP'li vekiller arasında yaşanan tartışma esnasında vekiller birbirine küfür etti.

Meclis'te yaşanan tartışmalar sonucunda oturuma ara verildi.

TANK PALET FABRİKASI TARTIŞMASI

Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine ilişkin CHP'li milletvekilleri tarafında sert eleştiriler geldi. Kürsüde CHP'li vekil Süleyman Bülbül, "Bu milletin dişinden, tırnağından çocukların rızkından bağışlarıyla toplanan Tank Palet Fabrikası'nı Katarlılara peşkeş çektiler" dedi. Vekilin bu sözleri Meclis'te gerginliği yükseltti.

"KOÇ GRUBU ALSAYDI..."

Bülbül'ün sözlerine AK Partili Bülent Turan cevap verdi. Turan, "Koç grubu alsaydı ağzınızı bile açmayacaktınız. En güzel rakamı veren şirket ihaleyi kazandı"dedi. Turan bu açıklamaları yaparken CHP sırasından tepkiler geldi. Turan, "Sizden korkan namert olsun" dedi. Bu sözler sonrası gerginlik daha da tırmandı. İki partinin vekilleri birbirlerinin üstüne yürüyüp küfür etti.

"EŞEK GİBİ ANIRIYORSUNUZ"

AK Parti Kars milletvekili Yunus Kılıç'ın 'Eşek gibi anırıyorsunuz' sözlerini sarf ettiği iddia edildi. Bunun üzerine CHP milletvekilleri yerlerinden kalktı. AK Parti milletvekillerini yerlerinden kalkmaları üzerine gerginlik tırmandı.

Yorumlar