MEB Müsteşarı Tekin'den şehit öğretmen Elitaş'ın kabrine ziyaret

- Tekin ve beraberindeki bürokratlar, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan öğretmen Elitaş'ın Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabri başında dua etti - Müsteşar Tekin: - "Çocuklarımıza, 18 milyon öğrencimizin tamamına, ülkeye sahip çıkmayı, ülkenin değerlerine sahip çıkmayı, şehitlerine, bu ülke için canlarını verenleri hayırla yad etmeyi değer olarak vermek istiyoruz. Şehitlerimiz olmasaydı ülkemiz de vatanımız da olmazdı"

Google Haberlere Abone ol
MEB Müsteşarı Tekin'den şehit öğretmen Elitaş'ın kabrine ziyaret

ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde şehit olan öğretmen Yusuf Elitaş'ın Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabrini ziyaret etti.

Müsteşar Tekin ve Bakanlık bürokratları, 15 Temmuz şehitlerinin ve şehit öğretmen Elitaş'ın Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabirleri başında dua etti.

Ziyarette, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti.

15 Temmuz şehitlerine Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır dileyen Tekin, "Bugün burada 15 Temmuz şehidi öğretmenimiz var. 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle ziyaretlerine geldik. Bugün hayatta olsaydı, aramızda olacaktı. Beraber öğretmenler gününü kutlayacaktık. Kabrini ziyaret ettik. Hayır dualarımızı ettik." diye konuştu.

Bütün öğrencilere, öğretmenlere ve şehidin ailesine başsağlığı dileklerini ileten Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çocuklarımıza, 18 milyon öğrencimizin tamamına, ülkeye sahip çıkmayı, ülkenin değerlerine sahip çıkmayı, şehitlerine, bu ülke için canlarını verenleri hayırla yad etmeyi değer olarak vermek istiyoruz. Şehitlerimiz olmasaydı ülkemiz de, vatanımız da olmazdı. Siyasetimiz, devletimiz hiçbir şeyimiz olmazdı. Bir daha böyle felaketler yaşanmamasını Cenab-ı Allah'tan temenni ediyorum."

Ziyarette Tekin'e Bakanlığın üst düzey bürokratları eşlik etti.


Yorumlar