MBSTS Başvuru Ücreti Ne Kadar Oldu?

MBSTS başvuru ücreti açıklandı mı sorusu adaylar tarafından bugün merakla araştırılıyor. Başvurunun başlamasıyla birlikte başvuru ücreti de açıklanacak.

Google Haberlere Abone ol
MBSTS Başvuru Ücreti Ne Kadar Oldu?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) için başvurular yakında başlıyor. Din görevlisi olarak görev almak isteyen adaylar için kritik öneme sahip olan bu sınav, ÖSYM tarafından yürütülüyor. Adaylar, başvurularını ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile gerçekleştirecekler.

MBSTS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Başvurular, 24 Ocak 2024 tarihinde başlayıp, 31 Ocak 2024 tarihine kadar sürecek. Sınavın başvuru ücreti, başvuruların başlamasıyla birlikte açıklanacak.

SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler. Başvurular, ÖSYM başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulaması üzerinden yapılacak.

2024 DİB MBSTS SINAV TARİHİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS), 09.03.2024 tarihinde yapılacak.

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ilgili mevzuatına göre, sınava;

  • Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği için,
  • Başkanlık personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına naklen veya ilk defa atanacaklar için,
  • Kariyer basamaklarında yükselmeler ve yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde din görevlisi görevlendirmeleri için,

katılmak isteyen Diyanet İşleri Başkanlığı personeli (kadrolu ve sözleşmeli) başvurabilecek.

Yorumlar