Masterchef Duygu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Masterchef 4 Ağustos Salı günü düzenlenen final turunda kazanan ismi belli oldu. Peki, Masterchef Duygu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Google Haberlere Abone ol

Masterchef Türkiye'nin 4 Ağustos akşamı düzenlenen final turunu geçen yarışmacı belli oldu. 12 kişinin yarıştığı yarışmada birinci olarak yarışmanın ilk 16'sına katılmaya hak kazanan ismi Duygu oldu. Final turunu geçerek ilk 16 arasına katılmaya hak kazanan Duygu Acarsoy 35 yaşında. Mesleği ise aşçılıktır. Önceki bölümde ise Serhat ilk 16 arasına katılan isim olmuştu. Peki, Masterchef Duygu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

MASTERCHEF DUYGU KİMDİR?

Duygu Acarsoy, 35 yaşında. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Duygu Acarsoy, özel bir üniversitede eğitmen şef olarak çalışıyor. Yarışmaya Ankara'dan katılıyor. Profesyonel pasta ve ekmekçilik eğitimi almış (İspanya ve Almanya'da ekşi mayalı ekmekler). Ayrıca dondurma ve sorbe üzerine eğitimleri de mevcut. Sektörde 3,5 senedir eğitmen olarak çalışıyormuş. 

Mutfağa girmesine neden olan olay, bundan on yıl önce evlendiği kişinin onu ilk haftada dolandırılmış. Daha sonra psikolojik yardım almak yerine mutfağa girmeye karar vermiş. Sonrasında profesyonel eğitimler almaya başlamış. Mutfağın ona terapi gibi geldiğini, mutfağa girdiği zaman inanılmaz mutlu olduğunu söyledi. Kötü bir şey yaşadığını ama bunun iyi bir şeye vesile olduğunu söyledi. 

Sıcak sebzeli bir yatak üstünde portakallı kapari soslu balık yapan Duygu Acarsoy,  MasterChef Türkiye'de Somer şef ve Danilo şeften eve oyu alarak üst tura çıktı.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

Duygu Acarsoy, üçlü düelloda Oya Çelik ve Gamze Günalp karşı karşıya geldi. Şeflerin bu gruptan istediği yemek, süzme mercimek çorbası oldu. 45 dakika sürenin sonunda şefler tadımını yaptı ve kararlarını verdiler. Duygu Acarsoy'un hazırladığı çorbanın kıvamı, tadı ile birlikte onun çalışma şekli nedeniyle günün kazananı oldu ve MasterChef Türkiye'de final turuna çıktı.

Detaylar Geliyor...

Yorumlar