Manisa'da şiddetli deprem, 3 ilde hissedildi

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, saat 05.43 saatlerinde bir deprem meydana geldi. 4,8 büyüklüğünde deprem çevre illerden de hissedildi.

Google Haberlere Abone ol

Dün İran ve Manisa'da yaşanan depremlerin ardından bugün Manisa'da bir deprem daha yaşandı. Geçtiğimi 22 Ocak tarihinde 5.4 büyüklüğündeki depremle sallanan Manisa'da, o günden bugüne kadar pek çok artçı deprem meydana geldi.

Uzmanların artçıların devam edeceği yönünde uyarıda bulunurken bugün sabahın erken saatlerinde bir deprem daha meydana geldi. Deriniliği 7 km olarak ölçülen deprem, saat 05.43'te meydana gelirken Akhisar merkezli depremin 4,8 bğyğklüğünde olduğu hesaplandı. Deprem Manisa'nın yanı sıra İzmir, Balıkesir ve Bursa'da da hissedildi.

Depremin hemen ardından AFAD ekiplerinin devreye sokulduğu ve şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı kaydedildi. Manisa Valiliği de, "An itibarıyla depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu. 

DEPREM FIRTINASI

Akhisar ilçesinde 22 Ocak'ta 5,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 4 kişi hafif şekilde yaralanmıştı. Bölgede 22 Ocak'tan bu yana en büyüğü 4,8 olan çok sayıda deprem meydana gelmiş, Akhisar, Kırkağaç, Saruhanlı ve Soma ilçelerinde toplam 305 ağır hasarlı, 802 az hasarlı yapı-konut tespit edilmişti.

Depremden zarar gören vatandaşların barınma ve korunmasını sağlamak için ihtiyaç duyulan 29 mahallede Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı İl Müdürlüğü tarafından 518 çadır ve 30 konteyner kurulmuştu.

Yorumlar