Mamamoo dağıldı mı?

Mamamoo dağıldı mı, sözleşmeleri biten üyeler gruptan ayrıldı mı yoksa grup hala bir arada mı? Mamamoo ile ilgili en son güncel haberler ne diyor?

Google Haberlere Abone ol
Mamamoo dağıldı mı?

Mamamoo dağıldı mı, grup üyelerinden biri ayrıldı mı ya da sözleşmesi bittiği söylenen Wheein, gruptan ayrıldı mı yoksa hala birlikteler mi? Mamamoo ile ilgili yabancı basında yer alan en son haberler grup hakkında çeşitli bilgiler veriyor. İşte Mamamoo hakkında merak edilen bilgilerden bazıları: 

Hayranları bilir; ancak bilmeyenler için söyleyelim Mamamoo 4 kızdan oluşan Güney Koreli K-Pop grubudur. Grup resmi olarak 18 Haziran 2014 tarihinde kuruldu. Kurulduğunda ise bir anda dünyada büyük ses getirdi. Hatta birçok kimse K-Pop'ın onlarla başladığına inanır. 

Mamomoo dağıldı mı
Mamamoo Dağıldı mı?

 

Magazin dünyasında yer alan en son haberlere göre grup üyelerinden Wheein, şirketten ve kız grubundan potansiyel olarak ayrılarak sözleşmeyi yenilemeyebilir. Wheein'in RBW ile yenilenmesi hala söz konusu (Wheein Instagram)

Yine bir başka habere göre Mamamoo üyesi 26 yaşındaki K-pop şarkıcısı Weein'in grubu bırakabileceği belirtildi. Bu iddialar sonrasında gözler bir kez daha gruba çevrildi.

Bilindiği gibi şimdiye kadar K-pop kız grubu Mamamoo, Hwasa, Solar ve Moonbyul'un diğer üç üyesi, 2021'de RBW etiketi ile sözleşmelerini yeniledi.

Wheein
Mamamoo grup üyeleri Wheein, Hwasa, Solar ve Moonbyul

 

Mamamoo kısa süre önce 2020 hit EP'leri 'Travel'den sonra gelen mini albümleri 'WAW' (Where Are We) yayınladı. Hanteo liste verilerine göre, K-pop kraliçelerinin mini geri dönüş albümü, dünya çapında 21 ülkede iTunes albüm listelerinde zirveye yerleşti ve yayınlandığı ilk gün 40.000'den fazla yerli kopya sattı. Nisan ayında Wheein, Güney Kore Gaon listesinde 7 numaraya kadar yükselen solo albümü 'Redd'i yayınladı .

Wheein, Hwasa'dan sonra RBW Entertainment ile sözleşmesini yenileyecek mi? Hayranlar destek olarak 'Mamamoo dağılmıyor' trendi

BTS 9 Temmuz'da geri mi dönüyor? Bangtan Boys, ARMY gününde albüm yayınlayacak: Raporlar

AllKpop'un bildirdiğine göre, bazı haber kaynaklarına göre, Wheein, şirketten ve kız grubundan potansiyel olarak ayrılarak sözleşmeyi yenilemeyebilir. Ancak RBW etiketi, "Şu anda Wheein'in sözleşmesinin yenilenmesiyle ilgili doğrulanmış bir şey yok. Müzakerelerin son aşamalarındayız. Onaylanır onaylanmaz resmi bir açıklama yayınlayacağız."

Daha önce, RBW'nin Hwasa'nın bireysel çabalarını ne kadar destekleyeceği konusunda pek çok şüphe vardı. 'Maria' şarkıcısının kontratını yenilemesinin ardından plak şirketi, hayranlara şarkıcıları grup projelerinde olduğu kadar bireysel girişimlerinde de destekleyeceklerine dair güvence verdi. Wheein'in bekleyen sözleşme yenilemesiyle ilgili olarak, RBW, “Şu anda üye Wheein ile derinlemesine tartışıyoruz ve MAMAMOO'nun feshi olmayacak” dedi ve “MAMAMOO için çok fazla ilgi ve destek istiyoruz” dedi.

Wheein'in sözleşmesine hala karar verilmemiş olsa da, Mamamoo hayranları grubun dörtlü olarak bir arada kalmasını umuyorlar. Şirket Ocak ayında şunları kaydetti: “Ajans ve üyeler arasındaki karşılıklı güvene dayalı olarak MAMAMOO ile sözleşmelerimizin yenilenmesini tartışıyoruz. Mevcut sözleşme süresinin bitmesine daha zaman var ama bize güvenen ve uzun süredir bizimle olan üyelere yeterince zaman vermek istedik, bu yüzden erken görüşmelere başladık.”

Hayranlar, Wheein sözleşmesini yenilememeyi seçse bile Mamamoo'nun bir parçası olmak istediğine inanıyor. Bir hayran, "Bence Wheein Mamamoo'da olmak istiyor ama herhangi bir ajansın kendisini kontrol etmesini ya da herhangi birine cevap vermek zorunda kalmasını istemiyor, onu anlıyorum Ama Mamamoo olarak devam edecekler ve önemli olan da bu!" Başka bir hayran, "wheein gerçekten sözleşmesini yenilemeye karar verirse, rbw lütfen yanlış haberleri yayan ve bu duygusal sıkıntıya neden olan o lanet muhabiri kovduğunuzdan emin olun" diyerek çınladı.

Özetlersek; grup henüz ayrılmadı. Ancak ayrılık iddiaları sık sık gündeme geliyor. Hayranları ise grubun ayrılmaması için sık sık sosyal medyadan baskı yapıyor. 

Yorumlar

{°~Wheesa~°} Lütfen ayrılmasın yaaa diğer grupları da seviyorum yani ama itzy ve mamamoonun bende çok ayrı yeri var
Army_Pink Mamamoo yu sevmiyorum umarım dağılırlar moomoo lar kusura bakmayın ama bütün kpop idollerine bayılıyorum hepsinin fanıyım fakat mamamoo hariç (diğer üyeler neysede hwasayı sevmiyorum)
Ayse Mamamonun aslaaaa ve asla ayrilmasin hickimse ayrilmasin nooolur
Moooomooooo Neeee dağılamazlar kendime gelemem 4 yıllık kpop aşkım onlarla başladı onların dağılmasıyla biter dağılırlarsa güney koreye savaş açarım
moomoo hwasa allahim lutfen olmasin dagilmasinlar