Malatya'da okullar tatil mi?

Malatya'da okullar tatil mi? Deprem bölgesinde okullar tatil mi? sorularının yanıtı öğrenci ve veliler tarafından merak edilerek araştırılıyor. Peki, Malatya'da okullar tatil oldu mu?

Google Haberlere Abone ol

Malatya'da okullar tatil mi? Deprem bölgesinde okullar tatil mi? sorularının yanıtı öğrenci ve veliler tarafından merak edilerek araştırılıyor. Peki, Malatya'da okullar tatil oldu mu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan depremin ardından Elazığ'da okulların tatil edildiğini açıklarken vatandaşlar Malatya'da da okulların tatil edilip edilmediğini merak ediyor. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Elazığ'ın tamamında, Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde okullar 10 Şubat'ta açılacak." dedi.

Daha önce açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ'da hasar gören okulların olup bu okulların tatil edilip edilmeyeceğinin değerlendirildiğini söylemişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da okulların planlanandan bir hafta geç açılacağını söyledi. Buna göre, Elazığ'daki okullarda eğitim gören öğrencilerin deprem nedeniyle sömestr tatili 1 hafta daha uzatıldı.

MALATYA'DA TÜM OKULLAR TATİL EDİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde okulların tatil edildiğini açıklamasının ardından Malatya Valiliği, 9 ilçede daha okulların tatilinin uzatıldığını duyurdu. Malatya Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, ”24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ-Sivrice merkezli deprem nedeniyle ilimize bağlı, Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçeleri ile birlikte Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde 10 Şubat 2020 tarihine kadar eğitim öğretim faaliyetlerine ara verilmiştir” dedi.

Yorumlar