Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir?

Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir, İstanbul'da ilk şubesi açılan Amerikanın ünlü pastaneler zincirinin Türkiye'deki sahibi kamuoyunun yakından tanıdığı ve son günlerde sık sık gündeme gelen bir isim çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir?

Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir, nerelidir, marka Türk markası mı yoksa yabancı mı soruları son günlerde en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Özellikle de sosyal medyada yayılan bazı videolarda müşterilerin içeri girebilmek için uzun kuyruklar oluşturduğu görülen pastane bunun üzerine daha çok ilgi çekmeye başladı. Peki, Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir?

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunan Vadi İstanbul AVM'nin altında açılan Magnolia Bakery, kamuoyunda son günlerde en çok konuşulan isimlerden biri olan iş insanı Mehmet Dinçerler'in çıktı. 

Mehmet Dinçerler'in Türkiye'deki en son yatırımlarından biri olan pastaneler zincirinin ABD'de son derece ünlü olduğu ikonik bir anlam taşdığı belirtiliyor. 

Pastanenin sadece Türkiye'de de Avrupa'da da açılan ilk şube olduğu öğrenildi.

Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir?
Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir?

 

İstanbul’daki ilk şubesi Vadistanbul’un açılışı, üç gün süren özel davetler ile gerçekleştirildi.

Büyük açılışı 8 Eylül Perşembe günü gerçekleştirildi. 

Pastanede New York’taki ürünlerle birebir aynı lezzetler, sevenleri ile buluşacak.

Özel konukların katılımı ile düzenlenen davetin açılış konuşmasında Magnolia Bakery Türkiye Yatırımcısı Mehmet Dinçerler ve Magnolia Bakery Türkiye COO’su Tuğba Dinçerler Uçar, bu kadar önemli bir markayı Türkiye’ye getirmiş olmanın mutluluğunu ifade ederken, açılış için Türkiye’de olan Magnolia Bakery Franchise Operasyonları Başkan Yardımcısı Erick Larios konuşmasında Avrupa’nın ilk şubesiyle İstanbul’da olmanın anlamını dile getirdi.

Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir?
Magnolia Bakery kimin, sahibi kimdir?

 

Magnolia Bakery, İstanbul’da; Icebox Pie & Bar, Banana Pudding, Brownie & Bar, Cake & Cupcake, Fruit Crisps, Pie, Cookie, Cheesecake Tres Leches ve kahvaltılıklar kategorilerinde 60 özel lezzet açılışta sunuldu.

Konukların yoğun ilgisi ile gerçekleşen davet boyunca misafirler; dünyaca meşhur Cupcake çeşitlerinden Banana Pudding’e Brownie’lerden, Cheesecake’lere Magnolia Bakery’nin eşsiz lezzetlerini Magnolia Bakery Executive Şefi Kiran Shetty’in anlatımı ile deneyimledi.

Kremamsı kat kat vanilyalı puding arasına katmanlanmış vanilla wafers bisküvileri ve muz ile etkileyici ünlü Banana Pudding, çikolatalı kurabiyeden yapılmış taban üzerinde zengin ve çikolatalı cheesecake dolgusu ile Red Velvet Cheesecake, ortası yumuşak, üzeri kıtır koyu kakao tozu ve çikolata parçalarıyla lezzetli Double Fudge Brownie ve tamamen doğal Antep fıstığı ezmesiyle yapılmış kek üzerine Pistachio Meringue Buttercream ile buluşan Pistachio Cupcake açılışın öne çıkan lezzetleri arasında yer aldı.

Foodinlife'ın haberine göre Vadistanbul, Moda Caddesi girişinde köşede yer alan iki cepheli konumu ile Magnolia Bakery İstanbul; 150 m2 mağaza alanı, 75 m2 bahçesi ve 75 m2 mutfağı ile açık ve kapalı alanlarında 70 kişiye kadar misafir ağırlamak üzere tasarlandı.

New York City’nin ikonik markası Magnolia Bakery’nin Türkiye’deki ilk şubesinin açılışında yanlarında olan tüm konuklara teşekkür ederek sözlerine başlayan Magnolia Bakery Türkiye Yatırımcısı Mehmet Dinçerler konuşmasında; “Yiyecek içecek sektöründen gelen bir yatırımcı olarak Türkiye’de Amerikan pastane kültürüne dair açığın farkındalığı ile çıktığımız bu yolda; ben ve ekibim daima Magnolia Bakery’nin İstanbul’a çok yakışacağına inanarak çalıştık. Bir dünya markasına olan ihtiyacın ülkemiz lezzetseverlerin nezdinde karşılık bulacağını düşünerek New York’ta ilk deneyimlediğim, konsepti ile hayalini kurduğum Magnolia Bakery’e 2020 yılından bu yana çok emek verdik. Avrupa’nın ilk şubesi oluşu ile de anlamlı İstanbul Magnolia Bakery’yi açmanın heyecanı ile sizlerle bugün burada hep birlikte olmak o kadar değerli ki bu süreci çok şükür ki neticelendirmeyi başardığımız için çok mutluyum. Bu rüya gerçekleşirken ilk günden beri yanımda olan sevgili kardeşim Magnolia Bakery Türkiye COO’su Tuğba Dinçerler Uçar başta olmak üzere emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.


 

Yorumlar