Show TV ve Habertürk kime satıldı? Show TV ve Habertürk TV yeni sahibi kim oldu?    

Show TV ve Habertürk TV satışı gerçekleşti. Ciner Medya Grubu bünyesinde yer alan Show TV ve Habertürk TV ismi açıklanmayan Kazak firmasına satıldı. 

Show TV ve Habertürk kime satıldı? Show TV ve Habertürk TV yeni sahibi kim oldu?    
01 Ekim 2018 Pazartesi 15:22

Türkiye'nin büyük iki televizyon kuruluşu olan Show TV ve Habertürk TV, el değiştirdi. Ciner Holding'in sahibi Turgay Ciner'in sahip olduğu Show TV ve Habertürk TV, ismi henüz açıklanmayan Kazak firmaya satıldı. Türkiye'de Televizyon satın alan Kazak grubun ismi ve satışın bedeli sır gibi saklanıyor.

Türkiye'nin önemli medya şirketlerinden Ciner Medya Grubu'ndaki Show TV ve Habertürk, Kazaklara satıldı. Kazak grubun ismi ve satışın bedeli sır gibi saklanırken, detayların kısa süre sonra kamuoyuna duyurulacağı iddia edildi. Bir süre önce, Taksim'deki Habertürk-Show TV binasının Medipol Hastanesi'ne satıldığı ve iki televizyon kanalının Sefaköy'e taşınacağı da ortaya çıkmıştı.

AYDIN DOĞAN'DAN SONRA TURGAY CİNER DÖNEMİ DE KAPANIYOR

Ciner Holding'in sahibi Turgay Ciner'in uzun süredir medyadan çıkmak istediği ve İngiltere'ye yerleştiği de kulislerde konuşuluyordu. Uzun süredir Türkiye'ye gelmeyen Turgay Ciner son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın daveti ile Yeni Ekonomi Programı tanıtım toplantısına katılmıştı.

Büyük yatırımlarla hayata geçirdiği Habertürk gazetesini alıcı bulamadığı için kapatan Turgay Ciner, nihayet satmak istediği Habertürk TV ve Show TV'ye müşteri buldu.

CİNER MEDYA GRUBU'NU KAZAKLAR ALIYOR

SuperHaber'in edindiği bilgilere göre; Ciner Holding, medya grubunun satışı için Kazak yatırımcılarla el sıkıştı.

Kazak grubun ismi ve satışın bedeli sır gibi saklanırken, anlaşma konusunda son detayların konuşulduğu ve kısa süre sonra satışın kamuoyuna duyurulacağı iddia edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×