Kronik hastalığı bulunan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı Covid-19 nedeniyle öldü

Normal şartlarda sadece yaşlılar üzerinde ölümcül etki yaptığı bilinen koronavirüs 33 yaşındaki Dilek Tahtalı'nın ölümüne neden oldu. Tahtalı'nın kronik hastalığı olduğu öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

Dünya genelinde 20 bin insanın ölümüne neden olan Covid-19 hastalığı 33 yaşındaki Dilek Tahtalı'nın hayatını kaybetmesine sebep oldu. 

İstanbul’da özel bir hastanede kayıt görevlisi olarak çalışan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı yeni tip korona virüse yenik düştü. İstanbul'da özel bir hastanede kayıt görevlisi olarak çalışan Dilek Tahtalı yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Hastanede bir süre tedavi gören Dilek hayata tutunamadı. Çocukluktan itibaren romatizmal hastalığı olan ve ilaç kullanan Dilek Tahtalı, Amasya'da toprağa verildi. CHP 24'üncü dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın yeğeni olan Dilek Tahtalı'nın evin tek çocuğu ve bekar olduğu öğrenildi.

ŞİKAYETLERİNİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAZMIŞTI

Tahtalı'dan geriye sosyal medya paylaşımları kaldı. Tahtalı'nın paylaşımları virüsün etkisini bir kez daha gözler önüne serdi. Tahtalı yaklaşık 18 gün önce yaptığı sosyal medya paylaşımlarda, "Bir düş artık ateş, bir bırak yakamı yeter! Dakikada bir sirkeli aspirinli su kürü, ılık duş, buz gibi havada balkona çıkmaktan bayılacağım”, “Burun tıkanıklığı, aşırı geniz akıntısı, baş ağrısı, halsizlik, gün sonu başlayıp gece uyutmayan kriz halinde gelen öksürük nöbetleri...” ifadelerini kullandı.

Yorumlar