Kritik Almanya seyahati başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kritik Almanya seyahati başladı. G-20 Zirvesi Programı kapsamında Almanya'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok konuda farklı liderlerle başbaşa görüşmeler gerçekleştirecek. Erdoğan'ın görüşeceği liderler arasında Trump ve Putin de bulunuyor. Erdoğan'ın Almanya ziyaretini önemli kılan bir diğer neden ise Alman hükümetinin takındığı tavır. Almanya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gurbetçilerle gerçekleştirmek istediği buluşmayı engelleyen tavır sergilemişti.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamburg'da yapılacak G20 Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçak "TUR" ile saat 17.30'da Almanya'ya gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Ankara Valisi Ercan Topaca ile diğer yetkililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de Almanya'ya gitti.

Yorumlar