KPSS tercih işlemleri başladı

KPSS tercih kılavuzu günler sonra ÖSYM tarafından yayınlandı. Memur adayları günlerdir tercih kılavuzunu bekliyordu. Tercih işlemleri de bugün itibariyle başlamış oldu.

Google Haberlere Abone ol

ÖSYM takvimine göre bugün başlayacak olan KPSS tercihleri için gözler Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gelecek kılavuz açıklamasına çevrilmişti. Gelen açıklamada tercih kılavuzunun yayınlandığı belirtildi. 

ÖSYM'den yapılan açıklamada şöyle denildi: 

KPSS-2021/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzuna saat 14.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 01 – 08 Temmuz 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 08 Temmuz 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

KPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ


 

Yorumlar