Közlenmiş sarımsak şifa deposu

Sarımsağın insan sağlığına olan faydasını herkes biliyor. Peki közlenmiş sarımsağın faydalarının daha fazla olduğunu biliyor muydunuz?

Google Haberlere Abone ol

Son yıllarda yapılan araştırmalar sarımsağın birçok açıdan sağlık için faydalı olduğunu ortaya koydu. Sarımsak keskin kokusu yüzünden genelde tüketilmese de tam bir şifa kaynağı. Uzmanlar özellikle közlenmiş sarımsağı tavsiye ediyor. 6 diş közlenmiş sarımsak 24 saatte vücuda birçok fayda sağlıyor. İşte sarımsağın faydaları...

Soğan sarımsak ve pırasa birçok yemekte kullanılıyor. Özellikle soğanlar içerdikleri antioksidanlar nedeniyle hem sinir sistemini hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyorlar. Yüzlerce yıldır soğan ve sarımsak alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyor. Healthy Food Style'dan aktarılanlara göre günde 6 diş közlenmiş veya kızartılmış sarımsak yemeniz halinde 24 saat içinde vücudunuzda şu değişiklikler meydana geliyor.

1 saat:

Vücudunuz sarımsağı sindirmeye başlıyor.

2-4 saat:

Vücudunuzun sindirdiği besinler kanserli hücrelerle savaşmaya başlıyor.

4-6 saat:

Metabolizmanız hızlanıyor. Depolanan yağlar yanmaya ve vücudunuzdaki fazlalık sıvılar atılmaya başlıyor.

6-7 saat:

Sarımsağın antibakteriyel özelliği vücuda yayılıyor ve kan dolaşımınız düzenleniyor. Sarımsak bakterilerle savaşmaya başlıyor.

7-10 saat:

Sarımsaktaki besinler hücresel seviyede vücudu savunup oksidasyondan vücudu koruyor.

10-24 saat:

Kolesterolü düzenliyor, damarları temizliyor ve kalp sorunlarına karşı koruyor.

Tansiyonu düzenliyor, sinir sistemini güçlendiriyor, vücuda ağır metallerin girmesini engelliyor.

Kemikleri ve eklemleri güçlendiriyor, yorgunluğu önlüyor, hücrelerin ömrünü uzatıyor.

Közlenmiş sarımsak mucizesi

Amerikan Tıp Derneği Dergisi'nde yayımlanan bir makaleye göre sarımsak yemek keneleri uzaklaştırıyor. Kavrulmuş sarımsak yedikten sonra 24 saat içinde kolesterol seviyeniz düşer, kemikler ve eklemler güçlenir ve kendinizi daha dinç ve atletik hissedersiniz.

Yorumlar