Koronavirüse yakalanan polis sayısı açıklandı

İçişleri Bakanı Soylu, görev başındayken koronavirüse yakalanan polisler hakkında kamuoyunda dolaşan iddialar üzerine açıklama yaptı. Bakan Soylu, açıklamasında şu ana kadar 20 polis memurunun koronavirüse yakalandığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'de giderek yayılan koronavirüs salgını nedeniyle salgından etkilenen polis sayısı konusunda kamuoyundaki iddialar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırıldı. Bakan Soylu, şu ana kadar kritik noktalarda görev yapan 20 polis memurunun koronavirüse yakalandığını, bunlardan bazılarının iyileştiğini söyledi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube üzerinden yaptığı canlı yayına konuk oldu. Programın başında Özdemir, ABD'de koronavirüse yakalanan polisler olduğunu belirtip İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Güvenlik teşkilatından Koronavirüse yakalanan var mı?" sorusunu yöneltti.

Bakan Soylu, bu soruya şu cevabı verdi: "Var hem semptomları olan var hem de bir takım temaslardan dolayı olan mensuplarımız var şu anda sayısı 20 civarında. Bunlardan iyileşenler de var. Arkadaşlarımızın sahada olması ve görevlerini devam ettirebilmeleri bizim için çok önemli. Ülke açısından da çok önemli. Birçok işlemi güvenlik güçleri üzerinden yürütmeye çalışıyoruz."

Türkiye'de en son açıklanan rakamlara göre 131 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

 

 

Yorumlar