Kocaeli genelinde bayram temizliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde kent genelinde temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi Kocaeli’nin dört bir yanındaki parklar, yol kenarları ve kaldırımlar baştan...

Google Haberlere Abone ol

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde kent genelinde temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi Kocaeli’nin dört bir yanındaki parklar, yol kenarları ve kaldırımlar baştan aşağı gözden geçirilip temizlendi. Çalışmalar Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na bağlı temizlik ekipleri tarafından yapıldı. Sekapark, Doğu Kışla Parkı, Demokrasi Parkı, Marina Parkı ve Fatih Sultan Mehmet Parkı gibi merkezi parklar, Yeniköy, Başiskele, Yahya Kaptan, Gölcük, Kandıra, Kuruçeşme, Çayırova, Şekerpınar ve Eskihisar kavşakları gibi merkezi kavşaklar ve bu kavşakların bağlantı yolları temizlendi. Otoyol kenarları, D-100 Karayolu’nun kenarları, mesire alanları, yürüyüş yolları, caddeler, bulvarlar ve benzeri açık ve yeşil alanlar da ekipler tarafından itina ile daha temiz hale getirildi.

Çevre temizliği kapsamında temizlik ekipleri çim ve yabancı ot biçimi, sert zeminlerin süpürülmesi ve kanal temizliği yaptı. Ekipler, cadde ve sokaklarda mıntıka temizliğine dikkat etti. Araçlarla yollar süpürüldü. Çalı gruplarında form budaması ve yeşil alanlardaki sulama sistemlerinde bakım yapıldı.

Yorumlar