Kızılcahamam Kampı'nda iç muhasebe yapılacak

AK Parti Kızılcahamam'da kampa girdi. Ağırlıklı olarak seçim sonuçlarının değerlendirileceği kampta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti siyasetinin taşıyıcı kolonları iştişare, müzakere ve katılımcılıktır." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kızılcahamam Kampı'nda iç muhasebe yapılacak

AK Parti, Kızılcahamam'da düzenlediği İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda bir araya geldi. Toplantıda, seçim sonuçları ve parti politikaları kapsamlı bir şekilde değerlendirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kampın açılışında yaptığı konuşmada, parti politikalarının iştişare, müzakere ve katılımcılığa dayandığını vurguladı.

İSTİŞARE, MÜZAKERE VE KATILIMCILIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 23 yıllık siyasi hayatında ortak akla ve kolektif düşünceye verdiği önemi belirtti. "Siyaseti milletimiz için yaptık. Hep iştişare halinde kaldık. Sokağın sesine kulak verdik. Çarşı ve pazarın nabzını tuttuk. Ne kendimizi ne çalışma arkadaşlarımızı farklı fikirlere kapalı yankı odalarına hapsetmedik. Her görüşe kapımızı ve gönlümüzü açtık." dedi.

Erdoğan, partinin temel değerlerinin iştişare, müzakere ve katılımcılık olduğunu vurgulayarak, "23 yıldır bizi ayakta tutan vasfımız ortak akla önem vermemizdir." ifadesini kullandı.

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler yaptı. "Partimizin istikbali açısından kritik konuları sizlerle birlikte konuşacağız, görüşeceğiz, meselelerimizi masaya yatıracağız. Seçim sonuçları arasındaki negatif ayrışmaları negatif yönleriyle ele alacağız. Atacağımız adımları tayin edeceğiz." şeklinde konuştu.

Erdoğan, seçmenlerin beklentilerini ve eleştirilerini dikkate alacaklarını belirterek, "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız. Mesajların gereğini yapacağız." dedi.

PARTİ İÇİ ELEŞTİRİ VE YENİLENME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda parti içi eleştiri ve yenilenme sürecine de değindi. "Ne birilerinin kişisel hesaplarını görmelerine seyirci kalacağız ne de hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam edeceğiz. Özeleştirilerimizi açık yüreklilikle yapmak, sorunlarımıza çözüm aramak için buradayız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, partinin doğrularını artırmak ve yanlışlarını düzeltmek için çalıştıklarını belirtti. "Artılarımızı ve eksilerimizi görmek üzere buradayız. Yanlışlarımızı düzeltmek, doğrularımızın sayısını çoğaltmak için buradayız." dedi.

MİLLETİN BEKLENTİLERİ VE DEĞİŞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin değişim ve yenilenme taleplerine karşılık vereceklerini söyledi. "Milletimizin beklentisinin farkındayız. Siyasetimizi gerilim ve kutuplaşma üzerine inşa etmedik. Gerektiğinde kızdık, edepsizliğe de karşılık verdik. Siyasetimizi hep Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklama şeklinde yaptık. 85 milyonun her ferdini kardeş olarak gördüğümüz için tam 22 yıldır milletimizin her kesiminin teveccühüne mashar olduk." şeklinde konuştu.

Yorumlar