Kırmızı Oda Vahit gerçekte kim?

Kırmızı Oda Vahit gerçekte kim, Vahit Karahanoğlu kim, nerelidir, kaç yaşında gerçekte böyle bir kişi var mıydı?

Google Haberlere Abone ol

Kırmızı Oda Vahit gerçekte kim veya iş adamı Vahit Karahanoğlu gerçekte kim, gerçekten de öyle bir kişi var mı? 

Dizide Zafer Karahanoğlu'nun kendi dünyasına kapanmış babasıdır Vahit.

Kırmızı Oda Vahit Gerçekte Kim?
Kırmızı Oda Vahit karakterini Uğur Yücel canlandırıyor.

 

Vahit Karahanoğlu, Gülseren Budayıcıoğlu'nun romanına göre; sahip olduğu ünlü oteli satıp sevdiği kadın için harcıyor. 

Depresyonda olan Vahit Karahanoğlu, ailesinin malvarlığını bir çırpıda harcıyor.

Oğlu Zafer gibi o da Almanya'da okumuş. Orda birine aşık olmuş; ancak babasının engellemesi nedeniyle onunla evlenememiş. 

O da sevmediği biriyle evlenmiş. 

Peki, Vahit Karahanoğlu gerçekte kim?

Vahit Karahanoğlu'nun gerçekte kim olduğunu bilmiyoruz; onun kim olduğunu sadece kitabın yazarı Gülseren Budayıcıoğlu biliyor; o da hasta hakları nedeniyle bu ismi açıklayamaz. 

Kırmızı Oda dizisinde Vahit karakterini ise usta oyuncu Uğur Yücel canlandırıyor. 

UĞUR YÜCEL KİMDİR?

Uğur Yücel 26 Mayıs 1957 tarihinde İstanbul'da doğdu.

Uğur Yücel aslen Vanlıdır.

İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi.

1977 yılında tek kişilik bir gösteriyle oyunculuk kariyerine başladı.

1975-1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda oynadı.

Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey (1987) adlı filmlerdeki rolleri ile büyük çapta beğeni topladı.

Bunların dışında, Sezen Aksu ve Müjde Ar ile ayrı ayrı sahne şovları yaptı.

Televizyonda, Aziz Ahmet, Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar'ın tamamını ve Alacakaranlık'ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin senaryosunu, Ahmet Ümit'in polisiye öyküsünden uyarlayarak yazdı; Alacakaranlık'ın yazımına da katkıda bulundu.

Arabesk'le, ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, Muhsin Bey'le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı.

Gemide ve Laleli’de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı. Yönettiği ilk film olan Yazı Tura ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ödülleri dâhil 11 ödül aldı. 2007 yılında sona eren Hırsız Polis isimli dizide rol aldı ve başrollerini Türkan Şoray ile birlikte paylaştığı Hayatımın Kadınısın adlı filmi çekti.

2008 yılında Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinin yönetmeni oldu, ama proje uzun ömürlü olmadı.

2008 - 2010 yılları arasında yayınlanmış olan Canım Ailem adlı TV dizisinde başrol oynamıştır. Kendi yönettiği Ejder Kapanı adlı sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

Oyuncu 2013 yılında Aramızda Kalsın adlı dizide Bahattin karakterini canlandırdı. 2017 yılında İçerde adlı dizide Kudret Sönmez karakterini canlandırdı.

Yorumlar