Kilisede öldürülen kim? Kilise saldırısında ölen Cihan Tuncer kimdir?

Kilisede öldürülen kim? Kilise saldırısında ölen Cihan Tuncer kimdir? Kilise saldırısında öldürülen CT kim sorusunun cevabı bulundu. Cihan Tuncer ismindeki kişinin bir iş insanı olduğu ortay çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Kilisede öldürülen kim? Kilise saldırısında ölen

İstanbul Sarıyer'deki Santa Marina Kilisesi'nde düzenlenen saldırıda öldürülen C.T. kim sorusu cevabını buldu. Kilise saldırısında öldürülen tek isim olan Cihan Tuncer hakkındaki yeni detaylar ortaya çıktı. Tuncer'in aslında kiliseyle hiçbir ilgisinin olmadığı ilk kez bir kiliseye gezmeye gittiği ortaya çıktı.

KİLİSEDE ÖLDÜRÜLEN KİM? CİHAN TUNCER

İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde pazar ayini sırasında gerçekleşen silahlı saldırıda bir kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

YAKALANMALARI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Pazar günü, Santa Maria İtalyan Kilisesi avlusunda maskeli iki saldırgan tarafından ateş açıldı. Saldırı sonucu yaralanan bir kişi, hastaneye kaldırıldı fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay anında kilisede büyük bir panik yaşanırken, saldırganların olay yerinden yaya olarak kaçtığı bildirildi. Polis ekipleri, bölgeye hızla intikal ederek geniş güvenlik önlemleri aldı ve saldırganların yakalanması için çalışmalar başlattı.

"FAİLLERİN YAKALANMASI İÇİN ADIM ATILIYOR"

Başkan Erdoğan, saldırı ile ilgili Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı, Santa Maria İtalyan Kilisesi Rahibi Anton Bulai ve Polonya'nın İstanbul Başkonsolosu Witold Lesniak ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başkan Erdoğan, tüm cemaate başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileterek, faillerin en kısa sürede yakalanması için gereken adımların atıldığını belirtti.

BAKAN YERLİKAYA: YAKALAYIP ADALETE TESLİM EDECEĞİZ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve basına açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, saldırıyı şiddetle kınadığını ve olayın bir an önce aydınlatılması için güvenlik güçlerinin çalıştığını ifade etti. "Bu saldırıyı kim yaptıysa bilin ki onları en kısa zamanda tespit edip adalete teslim etmek bizim görevimiz." diyerek olayın takipçisi olduklarını vurguladı. Bakan Yerlikaya, İstanbul ve Türkiye genelindeki ibadethanelerin huzur ve güven ortamında kalmaya devam edeceğini belirtti.

 

Yorumlar