Kerem Gülderen kimdir neredilidir?

Bir programda yaptığı iddia edilen 700 bin liralık tablet bağışıyla gündeme gelen Gülderen'in dolandırıcı olduğu ileri sürülüyor.

Google Haberlere Abone ol

Kerem Gülderen kimdir, nerelidir, kaç yaşınad ve neden gündeme geldi? Bu ismi duyan birçok isim sosyal medyada onun hakkında ilginç iddialarda bulunuyor. Peki, kimdir bu Kerem Gülderen? İşte bilinenler:

Uzaktan eğitim alabilmesi için çocuklara tablet bağışı için düzenlenen bir programda 700 bin lira bağış yapacağını söyleyen Kerem Gülderen dolandırıcı çıktı.

Tableti olmayan ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak için bir TV programında gerçekleştirilen yardım kampanyasında önceki gün akılalmaz bir olay yaşandı.

Canlı yayına telefonla bağlanarak 700 bin TL bağışta bulunacağını söyleyen Kerem Gülderen (24) adlı şahsın dolandırıcı olduğu iddia edildi. Yayını izleyen ve Gülderen’i tanıyan pek çok kişi kısa süre içinde İnstagram ve Twitter’dan onun dolandırıcı olduğunu söyledi.

Posta gazetesinin haberine göre; Sosyal medya yazışmalarına bakıldığında özellikle çiftçileri gözüne kestiren ve ürünü aldıktan sonra vaat ettiği parayı ödemeyen Kerem Gülderen’in onlarca kişiyi mağdur ettiği belirtiliyor.

Bazı paylaşımlarda şu ifadeler dikkat çekti: ‘Profesyonel dolandırıcıdır. Paranızı malınızı kaptırmayın.’ ‘Balıkesir’de yaşar. Dikkat edin. Holdingci ayağı yapar. Holding molding yok.’

İddia edildiği gibi Kerem Gülderen’in vaat ettiği bağışı yayın sonrası ödemediği de belirlendi. Yani bağış da dolandırıcılığın bir parçası.

Bağış reklamıyla Instagram takipçi sayısını 1500'den 65 bine çıkaran Kerem Gülderen, paylaşımlarında lüks içinde yaşıyormuş süsü de veriyor.

Kerem Gülderen, Gülderen Holding'in yönetim kurulu başkanı olduğunu belirtiği bir de kartvizit bastırmış. Karttaki, bilgilerin tamamı yanlış. Kartta yazan telefon kullanım dışı, Twitter ve Facebook hesapları da kapalı, iCloud uzantılı mail adresi ise şüpheleri daha da artırıyor.

En dikkat çeken bilgi ise adres, "Atatürk Mah. İnönü Bulvarı No: 52 Aliağa-İzmir' olarak belirtilen adres de Tüpraş'a çıkıyor. Ticaret Sicil Gazetesi'nde zaten holding kaydı da yok.

Gülderen'in Linkedin platformundaki özgeçmişinde de ilginç detaylar var. "Gülderen Holding Yönetim Kurulu Başkanı. Renkli ve enerjik kişiliğiyle tanınan Gülderen halkın yakın tavırlarıyla 'reis' lakabını kazanmıştır.

Madford, Massachusestts, ABD'de bulunan Tuf University'de ekonomi ve siyasal bilgiler alanında eğitim almıştır. Günümüzde İzmir'de bulunan petrol rafineri şirketlerinin başkanı ve grubun bazı benzer şirketlerinde yönetim kurulu üyesidir' Kısaca özgeçmiş de yine yalanlarla dolu.

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu da uzaktan eğitim sistemini bahane ederek bu tür sahtekarlıkların çoğaldığına dikkat çekti.

Ağaoğlu, "İnsanların merhamet duygularını suiistimal ediyorlar. 'Öğrencilere tablet, bilgisayar bağışlıyoruz' diye menfaat sağlıyorlar. Tüketiciler dikkatli olmalı.

Zaten yardım toplanacaksa önce mülki amirden izin alınması lazım. İzin alanların da yardımı yapacak kişileri araştırması gerekiyor. Yani suiistimale açık bir konu" dedi

Yorumlar