Katledilen Ayaz, şehit astsubayla aynı karede

Tunceli'de terör örgütü tarafından yerleştirilen mayının patlaması sonucunda hayatını kaybeden 8 yaşındaki Ayaz'ın aynı bölgede daha önce şehit edilen Astsubay Karaman ile fotoğraf çekildiği ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Katledilen Ayaz, şehit astsubayla aynı karede

Tunceli'nin Ovacık İlçesi’nde PKK'lı teröristlerce yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden 4 yaşındaki Nupelda ve 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu kardeşler Türkiye'yi ağlatmıştı. Hayatını kaybeden Ayaz'ın, 18 Nisan 2017'de Pülümür'de düşen helikopterde şehit düşen Astsubay Yavuz Selim Karaman ile çekildiği fotoğraf ortaya çıktı.

Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından araziye döşenen EYP'nin patlaması sonucu 8 yaşındaki Ayaz ve kardeşi 4 yaşındaki Nupelda hayatını kaybetmişti.

İki çocuğun ölümü Türkiye'yi yasa boğmuş, Güloğlu kardeşlerin ailesinin yaşadığı üzüntüye milyonlarca vatandaş ortak olmuştu.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, o ölümle ilgili yeni bir ayrıntıyı sosyal medya hesabından paylaştı.

Ağar, Twitter hesabından "Biri çocuk, biri yiğit. İkisi de Şehit! Biri Ayaz. Kardeşi Nupelda ile dün Ovacık’ta PKK mayınına basarak şehit düşen çocuk. Diğeri 18Nisan2017 Pülümür’de düşen helikopterimizde şehit olan 12Mehmetçik’ten biri Astsb.Yavuz Selim Karaman. Meğer onların yolları çok önceden kesişmiş!" notuyla iki ismin birlikte çekildiği fotoğrafı paylaştı.

Katledilen Ayaz şehit astsubayla aynı karede

Yorumlar

ihsan çocuk katilleri için chp ip den ses çıktımı