Kadir Şeker davasında yeni detay

Şiddete maruz kaldığını düşündüğü kadını kurtarmak isterken istemeden cinayete neden olan Kadir Şeker'in davasında yeni bir gelişme daha yaşandı. Şeker'in boğuşma esnasında istemeden maktülün ölümüne neden olduğuna dair güçlü bir delil bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'nin konuştuğu Kadir Şeker davasında her geçen yeni bir gelişme yaşanıyor. Başkasına yardım etmek isterken hayatı kararan Kadir Şeker'in ceza almaması gerektiği düşünülüyor. Çünkü, yardım etmek isterken saldırıya uğradığı ve bu saldırı esnasında çıkan arbedede istemeden cinayete neden olduğu biliniyor. Ancak mahkemeler ve yargı mensupları da Şeker'in ceza almamasını gerektirecek bir durum olup olmadığını delillendirmek zorunda. Şu ana kadar Kadir Şeker'in suçsuz olduğuna dair çok sayıda delil ortaya çıktı. Dün, Şeker'in kurtarmak istediği kadının gizlediği bilgiler ortaya çıkmıştı. Bugün ise Kadir Şeker'in boğuşma esnasında istemeden cinayete neden olduğuna dair güçlü deliller ortaya çıktı.

Konya’da şiddete maruz kalan Ayşe D.’ye yardım etmek isterken çıkan arbedede Özgür Duran’ın ölümüne sebep olan Kadir Şeker’in son görüntüsü dava dosyasına girdi. Şeker'in montunda tespit edilen kan izleri, soruşturmaya yön verecek. Cinayetle ilgili Konya Cumhuriyet Başsavcılığı bütün delilleri eksiksiz toplayarak Emniyet Kriminal Dairesi ile Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Polis, Kadir Şeker cinayetiyle ilgili olayın yaşandığı park ve çevresinde güvenlik kamerası araştırması yaptı. Akşam saati olduğu için karanlık olan park ve çevresinde herhangi bir güvenlik kamerası görüntüsüne ulaşılamadı.

KADİR Şeker ifadesinde "Adam boğazımdan tutmaya devam etti. Geri giderken botumun topuğu takıldı. Yere sırt üstü düştüm, adam da yanıma doğru düştü. Tam olarak üstüme doğru düşmedi galiba öyle hatırlıyorum. Adam düşünce elimde acı hissettim. Kendimi yan taraftan çıkarttım ayağa kalktım, elimde ve bıçakta kan gördüm" demişti.

Kadir'in olay günü giydiği ve Adli emanette bulunan mont üzerinde yapılan incelemede montun sağ cep hizasında yoğun kan bulunduğu, bu kanın Kadir'in elindeki kesiden kaynaklandığı düşünülüyor. Göğüs hizasındaki kan damlalarının da Özgür Duran'a ait olup olmadığı araştırılıyor. Montta Özgür Duran'ın kan izleri bulunursa, boğuşma yaşandığı ve Kadir'in düşerken bıçağın Duran'a saplandığı tespit edilmiş olacak.

Yorumlar