"Kadın Girişimci Yönetici Okulu" Marmaris mezunları sertifikalarını aldı

- Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin Marmaris Ticaret Odası iş birliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nun mezunlarına sertifikaları törenle verildi

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin (BÜYEM) Marmaris'te, Marmaris Ticaret Odası iş birliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nun mezunları sertifikalarını aldı.

Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Marmaris'te gerçekleştirilen ve yaklaşık bir ay süren Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nda, kadın girişimcilerin sürdürülebilir işletmelere sahip olmaları için gereken bilgi birikimini ve vizyonu geliştirmek amaçlandı.

Eğitimler kapsamında Boğaziçi Üniversitesi'nin akademisyenleri, il il gezerek girişimci kadınlara sürdürülebilir şirket yönetimi konusunda ücretsiz eğitimler veriyor.

Girişimci kadınların işlerini büyütebilmeleri ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini artırabilmeleri için verilen eğitimler kapsamında bugüne kadar 21 ilde eğitimi başarıyla tamamlayan kadın girişimciler sertifika aldı. 23'üncü durak olan Marmaris'te de başarıyla mezun olan kadın girişimcilere sertifikaları, bugün düzenlenen özel törenle verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Müdürlüğü Girişim Bankacılığı Yöneticisi Selin Öz, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Kadın girişimcilerin yaptıkları işlerle, ekonomik olduğu kadar toplumsal düzeyde de çok önemli katkı yaptıklarına ve fark yarattıklarına inanıyoruz. Bu doğrultuda, 2000'li yılların başında, kadın girişimleri ayrı bir segment olarak merkeze alan ilk özel banka olduk. Kamu, özel sektör ve girişimcilik ekosistemiyle iş birliği içinde kadın girişimcilerin önündeki engelleri kaldırmak için öncelikli olarak cesaretlendirme konusuna odaklanıp ardından finansman, eğitim ve yeni pazarlara açılma olmak üzere 4 temel alanda yoğunlaşıyoruz.

Bu vizyonla, kadın girişimciliği alanında sürdürülebilir ve uzun soluklu projeler geliştiriyoruz. BÜYEM ile birlikte hayata geçirdiğimiz Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesine de 2012 yılında başladık. 6 yıldır Türkiye'nin dört bir yanında 2 binden fazla kadına girişimcilik eğitimleriyle dokunduk. Marmaris'teki kadın girişimcilerimizi işlerini büyütmeleri ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini artırabilmeleri için cesaretlendirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."

BÜYEM KSS Projeleri Koordinatörü Dr. Işıl Keskin Şahan da eğitimler kapsamında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurucu ortaklarının yanı sıra yönetiminde çalışan ikinci ve üçüncü kuşak kadın girişimcilere ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal ise "Gelişmiş ülkelere baktığımızda kadın girişimcilerin sayısının Türkiye'ye oranla çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu anlamda doğru eğitimin çok önemli olduğuna inanıyorum. Ülkemizde kadın girişimcilerin artması gerektiğini ilk fark eden ve bu açığı doldurmak için kadın girişimcilere ihtiyaç duydukları desteği vermek üzere çalışmalar yapan Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi'ne sundukları katkılardan dolayı teşekkür ederiz. 21 ilde gerçekleştirilen bu eğitimler kapsamında Marmaris katılımcılarının yüzde 100 başarı göstermesi bizim için onur verici oldu." ifadelerini kullandı.Yorumlar