Junior NBA Dünya Şampiyonası'nda bir Türk

- Amerikan Basketbol Ligi (NBA), ilk Junior NBA Dünya Şampiyonası'nda Avrupa'yı temsil edecek genç erkek takım listesinde Türkiye'den Yiğit Ali Uysal'a yer verdi

Google Haberlere Abone ol
Junior NBA Dünya Şampiyonası'nda bir Türk


İSTANBUL (AA) - Amerikan Basketbol Ligi (NBA), ilk Junior NBA Dünya Şampiyonası'nda Avrupa'yı temsil edecek genç erkek takım listesinde Türkiye'den Yiğit Ali Uysal'a yer verdi.

NBA, bugün dünyanın dört bir yanından seçilen Junior NBA Dünya Şampiyonası'nda Avrupa'yı temsil edecek 13-14 yaş kız ve erkek takımlarının final listelerini açıkladı.

30 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde Slovenya'nın Rogla bölgesinde yapılan Junior NBA Dünya Şampiyonası Avrupa Kampı'nın ardından, antrenörlerden oluşan bir komite ve NBA kadrosu, 7-12 Ağustos tarihlerinde ABD'nin Orlando kentindeki ESPN Wide World of Sports Kompleksi'nde gerçekleşecek olan uluslararası karşılaşmalarda, Avrupa'yı temsil edecek en iyi 10 erkek ve kızı belirledi.

Basketbol yetenek geliştirme antrenmanları ve beşe beş maçların yapıldığı Rogla kampında, Avrupa genelinde 17 ülkedeki Junior NBA liglerinden seçilen 13 ve 14 yaşındaki en iyi 47 oyuncu yer aldı. Junior NBA Dünya Şampiyonası'na Türkiye'den ise Yiğit Ali Uysal katılıyor.

Kızlar takımının antrenörü Uros Dragicevic (İspanya) ve Lina Brazdeikyte (Litvanya) iken, erkekler takımının antrenörlüğünü Alessandro Nocera (İtalya) ve Eero Leva (Finlandiya) yapacak.

Türkiye'den Junior NBA Dünya Şampiyonası'na katılan tek isim olan Yiğit Ali Uysal, "Küçüklüğümden beri basketbol oynuyorum. Çok çalışıyorum ve gerçekten bu oyunu seviyorum. Açıkçası emek verdiğim için seçildiğimi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar