İznik altın çağını yaşıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı, yaklaşık bir ay önce açılan yeni hizmet binasında ziyaret etti.İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, ilçeye kazandırdıkları yeni Belediye Hizmet...

Google Haberlere Abone ol

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı, yaklaşık bir ay önce açılan yeni hizmet binasında ziyaret etti.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, ilçeye kazandırdıkları yeni Belediye Hizmet Binası’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ağırladı. Ziyarette konuşan Sargın, hem hükümet hem de Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, büyük işlere imza attıklarını, İznik’e son 50 yılda yapılanın 3 katı daha fazla yatırım ve hizmet kazandırdıklarını söyledi. Merkezi hükümet ve Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle 2014 seçimlerinden bu yana 60’a yakın bina ve tesisi ilçeye kazandırdıklarını dile getiren Sargın, “Yapılan tüm bu yatırımlarla İznik adeta yeni bir çağa geçti. Göreve geldiğimiz ilk günde aynı şeyi söylemiştik, bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Biz birlikte güçlüyüz. Bugüne kadar hemşerilerimize ne vaat ettiysek hepsini gerçekleştirdik. Ben bu vesile ile ilçemize katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İznik altın çağını yaşıyor

İznik ilçesinde gerçekten kısa zamanda kimsenin tahmin edemeyeceği işlerin olduğunu, birçok yatırımın da devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, “İznik bu dönemde altın çağını yaşıyor. Sahiller düzenleniyor, çarşı düzenleniyor, tarih ayağa kalkıyor. Gölde çalışmalar sürüyor. İznik’in her yerinde, köylerinde yoğun bir faaliyet var. İlçe belediyemizle birlikte çalışılıyor ve eserler bırakılıyoruz. Onlarca yıldır söylenip gerçekleşmeyenler artık bu dönem gerçekleşiyor. Bu da gösteriyor ki seçim döneminin sonuna kadar inşallah çok şeyler değişecek İznik’te. Bazılarına konuşmak düşüyor bizlere de eserler bırakmak düşüyor. Bursa’da nasıl 140 yıl sonra Belediye binası yapmak Ahmet Vefik Paşa’dan sonra bize nasip olduysa, İznik’te de yaklaşık bir asıra yakın zamanda da belediye binası Osman Sargın döneminde kazandırılan bir eser oldu ve ayrıca çok kısa zamanda gerçekleşti. Burada çalışan herkesin eline sağlık” diye konuştu.

Yorumlar