İstanbul'da fırtına, sağanak ve dolu

Meteoroloji tarafından uyarısı yapılan sağanak yağışlar İstanbul'da başladı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'da meteoroloji tarafından günler öncesinden uyarısı yapılan sağanak yağışlar başladı. Gök gürültülü şekilde seyereden yağmur, bazı noktalarda dolu olarak düştü. 

Yağışların marmara bölgesinde yarın da devam edeceği tahmin ediliyor. 

Özellikle de yurdun kuzey kesimlerinde tamamen yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, rüzgarın bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in batısında güneybatıdan (lodos) kuvvetli (50-70 kilometre/saat) ve yer yer kısa süreli fırtına (70-90 kilometre/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

6 İL İÇİN SAĞANAK UYARISI

Meteorolojiden 6 il için sağanak uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 10'uncu Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün öğleden sonra Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu'da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı belirtildi.

Açıklamada, sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu ve hortum oluşma riskine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli davranması gerektiği uyarısında bulundu.

 

Yorumlar