İstanbul Yeni Havalimanı için 3 bin 500 kişi alınacak, başvurular başladı

İstanbul Yeni Havalimanı için istihdam edilecek 3 bin 500 personel alımı için başvurular başladı.

Google Haberlere Abone ol

İnşaatı süren İstanbul'un 3. Havaalanı için personel istihdam süreçleri başladı. İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ tarafından  yaklaşık 3 bin 500 kişi  istihdam edilecek.

Güvenlik Görevlisi pozisyonu için istihdam edilecek 3 bin 500 kişi için başvuru süreci başladı. Projede şu an itibari ile 31 binin üzerinde kişi istihdam ediliyor. 

Alınan son haberlere göre, güvenlik görevlileri havalimanında kara ve hava personeli olarak görev yapacak. İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ çatısı altında güvenlik görevlisi olabilmek için aranan özelliklerin başında, 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip, tercihen 35 yaşından gün almamış ve vardiyalı çalışabilme şartları geliyor.

Bu şartların yanı sıra askerlik hizmetini tamamlamış, diksiyonu düzgün ve sözlü iletişim kabiliyeti yüksek adaylar, kariyer platformları ve İGA irtibat ofislerinden iş başvurularını şubat ayından itibaren yapabilirken, uygun görülen adaylar, daha sonra sözlü mülakata çağırılacak.

İkinci aşamada mülakatı başarıyla tamamlayan adaylar, nisan ayından itibaren İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan HasanKalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezi'nde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitime tabi tutulacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar ise temmuz ayı itibarıyla işbaşı yapmaya başlayacak. İstihdam edilen kadın ve erkek güvenlik görevlileri için isteğe bağlı olarak, ücretsiz maksimum 4 kişilik lojmanlar ve sosyal alan tahsis edilecek.

Havalimanının yapımı ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA, özel güvenlik şirketini kendi bünyesinde kurarak özellikle sivil havacılık güvenliği konusunda uzman bir personel kitlesi oluşturmayı hedefliyor. Ayrıca istihdam edilecek bu 3 bin 500 kişilik güvenlik görevlisi ekibiyle birlikte İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye'de en çok güvenlik görevlisine sahip havalimanı olacak.

Yorumlar