İstanbul Valiliği de uyardı

Meteoroloji tarafından Marmara Bölgesi için yapılan yağış uyarısından sonra bir uyarı da İstanbul Valiliği'nden geldi.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye genelinde sonbahar havaları yavaş yavaş hakim olmaya başlarken, yer yer pastırma sıcakları nedeniyle yaz sıcaklarını aratmayan havalar yaşanıyor. Ancak bu sıcak havalar birçok bölgede yerini sağanak yağışlara bırakıyor. Meteoroloji'den gelen son dakika uyarısına göre Marmara bölgesi için çok kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda  yarın saat 09.00 itibarıyla şiddetli yağış beklendiği belirtilerek, "Yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 Kg/m2), Trakya Kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa'nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

BİR UYARI DA AFAD’TAN UYARI

AFAD’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Yarın sabah saatlerinden itibaren, Marmara’da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Kuzey Ege'de ise yerel dolu yağışı ile birlikte gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun.

İSTANBUL VALİSİ'NDEN YAĞIŞ UYARISI!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan son dakika yağış uyarısında bulundu. 'Yarın sağanak yağışa dikkat' diye sözlerine başlayan Yerlikaya, 'Perşembe sabah saatlerinden itibaren ilimiz genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması bekleniyor' dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Perşembe sabah saatlerinden itibaren ilimiz genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Kıymetli İstanbullular, lütfen tedbiri elden bırakmayalım.

Yorumlar