İstanbul Havalimanı'nda 'Sleepod' hizmeti

İstanbul Havalimanı'nda dış hatlar yolcularının dinlenebilmelerine imkan sağlamak amacıyla 'Sleepod' uyku kapsülleri hizmeti başladı. Uyku kapsülleri içinde telefon ya da tabletleri şarj edebilmek için elektrik prizleri de unutulmadı.

İstanbul Havalimanı'nda 'Sleepod' hizmeti - Sayfa 1

DIŞ HATLARA SLEEPOD

6 Nisan 2019'da tam kapasiteyle hizmet vermeyen başlayan İstanbul Havalimanı, her gün ağırladığı binlerce yolcu için yeni bir uygulamayı daha devreye aldı. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, yolcu konforunun arttırılmasına yönelik dış hatlar terminali giden yolcu katında İGA Sleepod isimli uyku kapsülü hizmetini başlattı.

İstanbul Havalimanı'nda 'Sleepod' hizmeti - Sayfa 2

İstanbul Havalimanı'nda uçuşlarını bekleyen yolcular için, quot;İGA Sleepodquot; isimli uyku kapsülü modeli devreye alındı. Yolcular bu kapsülleri saatlik olarak kiralayabilecek.

İstanbul Havalimanı'nda 'Sleepod' hizmeti - Sayfa 3

Kapsüller yolcular tarafından saati 9 avroya kiralanabilecek. Hijyen konusu ön planda tutulduğu için her yolcuya tek kullanımlık çarşaflar ücretsiz olarak verilecek. Yolcuların battaniye ve yastık gibi ek hizmet talep etmesi halinde ise 2 avro daha ücret ödenecek. Kullanılan malzemeler ise görevli personeller tarafından her kullanımdan sonra kuru temizlemeye gönderilecek.

İstanbul Havalimanı'nda 'Sleepod' hizmeti - Sayfa 4

Mini kabinlerin içi yolcuların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Kabinlerin içerisinde USB girişi ve priz yer alıyor. Yolcular böylece cep telefonlarını ve diğer elektronik cihazlarını çalıştırabilecek veya şarj edebilecek.