İstanbul Festivali başlıyor

İlk kez düzenlenecek, geniş kapsamlı ve uzun soluklu "İstanbul Festivali", 23 Temmuz-14 Ağustos'ta Yenikapı'da gerçekleştirilecek.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul Festivali başlıyor

Focus İstanbul Etkinlik Yönetimi'nin organizasyonunu üstlendiği festivalde, 23 gün boyunca konserlerden tiyatroya, çocuk atölyelerinden spor etkinliklerine, gastronomiden sanata birçok aktivite yer alacak.

Festival boyunca Kenan Doğulu, Burak Yeter, An Epic Symphony & Hayko Cepkin, Selda Bağcan, Selami Şahin, Anıl Piyancı, Ceza, "Kayahan Şarkıları Gecesi"nde Fatih Erkoç, Işın Karaca, İpek Açar ve Suat Suna, Uğur Aslan, İlyas Altıntaş, Mehmet Erdem, Haluk Levent, Berkcan Güven, Motive, Fatma Turgut, Pinhani, Bedük, Hedonutopia, Mode XL, Melek Mosso, Volkan Konak, Linet, Rubato, Simge Sağın, Yaşar, MFÖ, Yıldız Tilbe, Sertab Erener, "Cem Karaca ve Barış Manço Şarkıları" gecesinde Emir Can İğrek, Kurtalan Ekspres, Moğolar, Gülşen, "Şimdi 90'lar" konserinde Burak Kut, Eda Özülkü, Erdal Çelik, Ferda Anıl Yarkın, Jale, Metin Özülkü, Reyhan Karaca, Sibel Alaş, Ümit Sayın, Yonca Evcimik'in yanı srıa Nükhet Duru ve Sena Şener dinleyicileriyle buluşacak.

Herkes için birçok aktivite seçeneği sunan festivalde illüzyon gösterileri, interaktif şovlar, oyun parkurları, çocuk tiyatroları, kukla gösterileri, dans şovlar, kaykay ve grafiti şovlar, canlı heykel ve pandomim gösterileri, söyleşiler ve tiyatro oyunları gibi pek çok etkinlik de sahnelenecek.

Festival aynı zamanda "İstanbul Şarkı Yarışması", "Benim İstanbul'um Fotoğraf Yarışması"na da ev sahipliği yapacak.

Ayrıca, çağdaş sanatın önemli temsilcilerinin eserleri de "Heykelpark" ve "Yeni Medya: NFT" sergilerinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Festival kapsamında özel olarak konumlandırılacak gençlik bölümünde ise espor turnuva alanları, simülator ve VR alanı, playstation alanı, kutu oyunları yer alacak.

Ünlü espor takımlarının ve sosyal medya ünlülerinin bir araya geleceği İstanbul Festivali, oyunculara ve oyunseverlere heyecanlı ve eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

İstanbul'un tatları ve bilinen markaları da festivalin lezzet sokağında ziyaretçilerle buluşacak.

Yorumlar