İsmail Küçükkaya neden ayrıldı, FOX'tan neden ayrıldığını kendisi açıkladı

İsmail Küçükkaya, FOX TV'den neden ayrıldığına dair meraklı sorulara uzun bir açıklamayla cevap verdi. İşte açıklaması:

Google Haberlere Abone ol
İsmail Küçükkaya neden ayrıldı, FOX'tan neden

İsmail Küçükkaya neden ayrıldı, FOX TV ile yollarını neden ayırdı sorularının cevaplarını bizzat kendisi cevapladı. Küçükkaya, FOX TV kanalından neden ayrıldığına dair meraklı sorular üzerine bir açıklama yayınladı. CHP'nin yayın organı Halk TV'ye geçen İsmail Küçükkaya, transferin nedenini merak edenler için bir açıklama yapmak durumunda kaldı. Açıklamasında öne çıkan ve net olarak ortaya konulan düşünce ise, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilmesi için canla başla çalışacağı yönünde oldu. Kılıçdaroğlu'nun seçilmesine karşı olanların tasfiye edildiği Halk TV'de şu anda sadece Kılıçdaroğlu'na destek verenler duruyor. Karşı olanlar ise Tele 1'de yuvalandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yayınlayan Küçükkaya, ayrılık nedeniyle ilgili bilgiler verdi. Küçükkaya 12 Eylül 2022 itibariyle CHP'nin yayın organı olarak bilinen Halk TV'de sabah ve akşam olmak üzere iki ayrı program sunuculuğu yapacak.

Küçükkaya’nın sosyal medyadaki açıklamaları şu şekilde:

"Merhaba arkadaşlar. 1992 yılında Hürriyet Ankara’da başlayan gazetecilik hayatımın 30. yılında yeni bir pencere açıyorum. 9 yıldır mutluluk, huzur ve gururla görev yaptığım FOX TV’den ayrılmış bulunuyorum. Kanal yönetimi bu kararımı anlayışla karşıladı. Anlaşarak ayrıldık. 12 Eylül itibariyle Halk TV’de göreve başlıyorum. Haftanın 5 günü 3’er saat sabah haberlerinde olacağım. Cuma akşamları da bir program hazırlayıp sunacağım.

Bütün bu süreçte tam bir uyum ve huzurla çalıştığımız FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni, yakın arkadaşım ve meslektaşım Doğan Şentürk’e, desteğini daima hissettiğim FOX/ Disney Grubu CEO’su Cenk Soner’e, kanal yönetimine ve tüm FOX çalışanlarına içtenlikle teşekkür ederim. 10. yılıma tam da bugünlerde girmiş olduğum FOX’daki tüm bulunma süremi daima mutluluk ve sevinçle, minnettarlık duygularıyla anacağım. Emsalsiz bir dönemdi. Yolları bundan sonra da açık olsun.

Bana güvenerek, ‘gel demokrasi mücadelesi veren Halk TV Ailesi’ne sen de katıl ve bu mücadeleye omuz ver’ diyen; başta uzun yıllardır -o daha medyaya girmeden çok evvel tanıştığımız- Cafer Mahiroğlu olmak üzere tüm Halk TV yönetim ve ekibine de teşekkür ediyorum. Heyecanlıyım. Elbette benim için kolay bir karar değildi. Büyük bir kurumun güven, sistem, alışkanlık ve konforunu bırakıp mütevazi imkanları olan ama meslekte iddialı bir haber kanalında çalışmaya başlıyorum. Bu gelişmeyi ve durumu kamuoyuna aktarmayı bir görev bildim.

Çok sorulduğu için şunu da açıklamalıyım: FOX yönetimi; başta GYY Doğan Şentürk olmak üzere hepsi kanalda kalmam için muazzam çaba gösterdi. CEO Cenk Soner sürece aktif dahil oldu. 4/5 gün çok yoğun görüşmeler yaptık. Kalmam için ellerinden geleni yaptılar. Ama olmadı, kalamadım. Peki neden? Birincisi FOX’da 10. yılımda kendimi tekrara düşmekten endişe ettim. Gelecek yıl bir değişiklik yapmayı düşünürken beklenmedik bir anda Halk TV’den teklif aldım. Cafer Mahiroğlu çok istekli, iddialı ve kararlıydı. O heyecandan mesleki anlamda etkilendim. Cafer Mahiroğlu Halk TV’yi büyütmek istiyor. Vizyonunu önemsedim. Sabah haberlerini bir haber kanalında yapma fikri beni heyecanlandırdı. Akşam programı yapma önerisinden de etkilendim. Ve ‘evet’ dedim. Hayırlı olsun.”

 


 

Yorumlar