İŞKUR İLANLARI HABERLERİ
İŞKUR yaklaşık 100 bin işçi arıyor
12 Mart 2018, 10:05 0
İŞKUR yaklaşık 100 bin işçi arıyor
İŞKUR vasıtasıyla aranan eleman sayısı yükselişe geçti. Halen işverenler 97 bin 108 işçi arıyor. Alımlarda başı 21 bin 117 ile beden işçisi, 4 bin 325 ile temizlik görevlisi, 3 bin 318 satış danışmanı çekiyor.
Eski hükümlü, İŞKUR desteğiyle tesisatçı dükkanı açtı
01 Mart 2018, 14:31 0
Eski hükümlü, İŞKUR desteğiyle tesisatçı dükkanı açtı
- Çorum'da, bir süre cezaevinde yattıktan sonra denetimli serbestlik şartıyla tahliye edilen ve kalan cezasını, kamu hizmetinde çalışarak çeken Selami Dündar, İŞKUR'dan hibe desteği alarak sıhhi tesisat işine girdi - Dündar'ın iş yerinin açılışını, Cumhuriyet Başsavcısı Yurdagül ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu üyeleri yaptı - Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Yurdagül: "Bu tip projelerle ilgili herhangi bir sayı sınırlaması yok. Başvuru yapan herkese cevap verecek potansiyelimiz var"
SGK ve İŞKUR Karabük il müdürlükleri açılışı
17 Şubat 2018, 18:27 0
SGK ve İŞKUR Karabük il müdürlükleri açılışı
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu: - "(Kamuda taşeron çalışanların kadroya geçirilmesi) Bizim yaptığımız düzenlemeyle başvuru yapmış, incelemesi tamamlanmış en son aldığım rakam 715 bini geçmiş durumda. Bu gerçekten bir çılgınlık ve devrim niteliğinde bir düzenlemedir" - "Birileri çok rahatsız oldu, bu düzenlemeyi yaptığımızdan. Sürekli olarak algılarla bilgi kirliliği yapıyorlar. Hiçbir kriter koymadık. Direkt, tertemiz kadrolu işçi yapıyoruz"
İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi
16 Şubat 2018, 12:04 0
İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi
- İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya: - “İşverene yönelik yapılan tüm yatırım, atılım, iş birlikleri ve teşviklerin önem ifade ettiğine inanıyoruz" - “Meclisimizde görüşülmekte olan yeni teşviklerimiz gerçekten bugüne kadar özellikle işverenlerimiz açısından benzeri görülmeyecek kadar farklı alanlarda ve niteliklerde teşvikleri içermektedir” - TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Önen: - "İmzaladığımız protokol sayesinde, işbaşında eğitim konusuna daha fazla şirketin dikkati çekilmiştir. Özellikle şirketlerimizde, gençlerimizde ve diğer paydaşlarda daha fazla farkındalık yaratılması sağlanmıştır”