Sözleşmeli imam alımı başvuru şartları ve tarihi

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 imam alımı detayları belli oldu. Başkanlık bu yıl 6 bin 100 personel alımı gerçekleştirecek. Alınacak personelin 5 bin 900'ü sözleşmeli olacak.

Sözleşmeli imam alımı başvuru şartları ve tarihi
29 Nisan 2019 Pazartesi 08:23

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 personel alımı detayları yavaş yavaş netleşiyor. Türkiye'nin en büyük kurumlarından biri olarak bilinen Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli ve kadrolu olmak üzere önümüzdeki yıl en az 6 bin 100 personel alacak. Peki Diyanet memur ve sözleşmeli personel alımlarının şartları nelerdir? Diyanet sözleşmeli memur başvuru şartları belli oldu mu? İşte detaylar:

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019'da 200'ü kadrolu, 5 bin 900'ü sözleşmeli olmak üzere 6 bin 100 personel alacak. Diyanet İşleri Başkanlığınca 2019 yılı bütçesine ilişkin hazırlanan kitapçıkta gelecek yıla ilişkin hedeflere de yer verildi.

HANGİ ALANLARA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 memur alımı kapsamında, kadrolu 50 Kur'an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur'an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyımı da sözleşmeli alacak.

Böylece kurum toplamda 6 bin 100 personeli istihdam etmiş olacak.

Diyanette boş olan kadrolar için yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan personelin atama işlemleri de gerçekleştirilecek.

Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar sürdürülecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt dışındaki vatandaş ve soydaşlara dini ve kültürel hizmetlerin düzenli, etkin ve koordineli yürütülmesi amacıyla ihtiyaç duyulan ülkelerde müşavirlik, ataşelik ve koordinatörlük kurulmasıyla ilgili işlemleri de yürütecek.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsin

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sözleşmeli - 7 ay önce
Kadrolu ve sözleşmeli diyorlar ya resmen küfür hakaret ediyorlar bize. Sarhoş musunuz kardeşim 5 yıldır kadro yok bilmiyoruz mu bilipte salak ayağına mı yatıyoruz.