İran'da çatışma: 1 sınır muhafızı öldü

ANKARA (AA) - İran'ın güneydoğusunda Pakistan sınırında bulunan Sistan-Beluçistan eyaletinde silahlı bir grup ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 sınır muhafızının öldüğü belirtildi. İran devlet televizyonunun haberine...

Google Haberlere Abone ol

ANKARA (AA) - İran'ın güneydoğusunda Pakistan sınırında bulunan Sistan-Beluçistan eyaletinde silahlı bir grup ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 sınır muhafızının öldüğü belirtildi.

İran devlet televizyonunun haberine göre, Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Seravan kenti kırsalında dün gece silahlı bir grup ile sınır muhafızları arasında çatışma çıktı.

Çatışmada sınır karakolunda görevli Üsteğmen Ali Dustzade adlı bir askerin hayatını kaybettiği belirtilirken, olayla ilgili daha fazla bilgi verilmedi.

Geçen hafta da aynı eyaletin Mircave ilçesinde İran sınır muhafızlarıyla silahlı bir grup arasında çatışma çıkmıştı. Pakistan sınırının sıfır noktasında yaşanan ve 3 sınır muhafızının öldüğü saldırıyı, "Ceyşu'l Adl" isimli örgüt üstlenmişti.

İran'ın terör örgütü olarak ilan ettiği "Ceyşül Adl", ülkedeki "Sünni Beluç halkının haklarını savunduğunu" ileri sürerek Tahran yönetimine karşı silahlı mücadele veriyor.


Yorumlar