İP'in işsiz diye oynattığı genç lüks mekanlardan çıkmamış

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısında kürsüye çıkartarak konuşturduğu Serhan Koray Çifçi isimli gencin hikayesi "zorluklarla dolu bir hayat" şeklinde pazarlanmak istedi. Ancak, Çifçi'nin yurt dışındaki lüks eğlence mekanlarında fotoğrafları ortaya çıktı

İYİ Parti Grup Toplantısı'nda kürsüye çıkan Genel Başkan Meral Akşener, diğer toplantılardan farklı olarak bu kez kürsüyü bir gence devretti.

Akşener o genci, "Birazdan bu kürsüye Serhan Koray Çifçi adında bir gencimiz çıkacak. İşsizliği anlatacak, Türkiye gerçeklerini anlatacak" ifadeleriyle takdim etti.

Yaşadığı zorluklara atıfta bulunan Serhan Koray Çifçi, kürsüde özetle şu ifadeleri kullandı:

Yıllardır iş arıyorum bulamıyorum

"2013 yılından beri çaldığım hiçbir kapıdan cevap alamadım. O yıldan beri iş arıyorum. Yaptığım başvurulara geri dönüş alamamak 28 yaşındaki bir genç için çok zor.

Geleceğimi göremiyorum

İşsiz olmak demek sadece iş sahibi olamamak değildir. Aynı zamanda plan yapamamak, yarını görememek ve hatta en kötüsü hayal kuramamak demektir.

Hayal bile kuramıyorum

Yıllarca çalışır didinir, bir an önce hayalindeki işe atılmak ister. Belki bir ev ve araba ister. İnsan bir süre sonra hayal bile edemeyecek yerde buluyor kendini..."

'İşsiz ve ümitsiz' olarak takdim edilen o gencin Roma, Strazburg ve Polonya'da çeşitli eğlence mekanlarında çekilmiş fotoğrafları kafalarda soru işaretlerine neden oldu.