İmamoğlu: Sayın Cumhurbaşkanımız beni mutlu etmiştir, sayın Soylu'ya teşekkür ediyorum

İBB Başkanı İmamoğlu, Adalar'daki elektronik taşıtlar konusunda yaşanan problemle ilgili görüştüğü İçişleri Bakanı Soylu tarafından ağırlandı, sorunun çözümü noktasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da devreye girerek yardımcı oldu. İmamoğlu her iki isme de teşekkür etti.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy İskelesi içerisinde bulunan İstanbul Kitapçısı’nda “Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk” kitabının tanıtımı sonrasında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Yarın Ayasofya’nın ibadete açılmasının ardından kılınacak ilk Cuma namazı için Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan kendisine davet gelip gelmediği sorusuna, “Davetiye gelmedi” yanıtını veren İmamoğlu, “Bana, Ankara’dan hangi bakanlık ya da devletin hangi kurumu, bugüne kadar, İstanbul’da hangi açılışı yapıldıysa ya da hangi tören yapıldıysa hiçbir davet gelmedi” şeklinde yanıt verdi.

"CUMHURBAŞKANI SORUNUN ÇÖZÜMÜNE KATKI SUNDU"

İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalar’da krize dönen elektrikli araçlarla ilgili yaptığı görüşmeye ilişkin soru üzerine de; görüşmeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da telefonla katılarak sorunun çözülmesine katkı sunduğunu söyledi. İmamoğlu şunları söyledi:

“Sonuç çıktı. UKOME’de kararlar alınacak. Bir takım destekleyici, sıkıntıları giderici kararlar alınacak. Sayın İçişleri Bakanımızla iki saati aşkın bir toplantı yaptık. Hem bizden hem İstanbul Valiliğinden hem Bakanlıktan, bakan yardımcısı da dahil olmak üzere yetkililer katıldı. Çözüm arayışı psikolojisi ile orada oturmak ve bir arada bu çalışmayı yapmak beni çok mutlu etmiştir. Sayın Soylu ’ya teşekkür ediyorum.

Sürece katkı sunmak adına, telefonla dahi olarak sürece ciddi bir katkı sunması ve böyle bir sorunun çözülmesine dönük bir ilgi göstermesi nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın beni mutlu etmiştir. Yeni araçları konuştuk. Faytonların gittiğini, Türkiye’nin farklı yerlerine hizmet vermek adına dağıldığını, hem Sayın İçişleri Bakanı’na hem Sayın Cumhurbaşkanımıza anlattım. Yeni araçların geçici hizmet vermesi konusunda karar birliğine vardık. Ada’ya mahsus yerli bir elektrikli araç üretimi konusunda da karar birliğine vardık. Vatandaşımız da içine katan Ar-Ge çalışmalarına da başladık. Yakında kamuoyunu bilgilendireceğiz.”

AYASOFYA CAMİİ'NDE SES DENEMESİ

 

Yorumlar