İlker Karagöz kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

FOX TV program sunucusu İlker Karagöz kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve uzmanlık alanı nedir? Sabah saatlerinde yaptığı programla dikkatleri üzerine çeken İlker Karagöz hakkında merak edilen bilgilerden bazıları şöyle:

Google Haberlere Abone ol

FOX TV'de hafta sonları sabah Çalar Saat isimli programı sunan İlker Karagöz kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ne mezunudur, soruları programın izleyicileri tarafından sık sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Peki, İlker Karagöz kimdir? İşte İlker Karagöz biyografisi: 

İlker Karagöz 39 yaşındadır. Çanakkaleli'dir. Karagöz 18 Mart 1980 yılında Muş'ta doğdu. Karagöz'ün tam adı Arda İlker Karagöz'dür. İlker Karagöz televizyon gazeteciliğine ATV'de başladı. ATV Ana Haber için muhabirlik yapıyordu. Daha sonra FOX TV'nin açılmasından sonra bu kanala geçerek burada çalışmaya başladı. Kanalın Ankara muhabirliği görevini üstlendi. 

İlker Karagöz'ün Muş'ta doğmasının nedeni memur olan babasının görevi nedeniyle bu ilde bulunmasından dolayıdır. Babası öğretmen annesi ise hemşiredir.

İlk, orta ve lise eğitimini Çanakkale'de tamamladı.

Üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde 2002 yılında tamamladı.

Mesleğe ise 2001 yılında ATV Haber bölümünde başladı.

Daha sonra geçtiği FOX TV'de Meclis, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık muhabirliği yaptı.

Mart 2017'den beri Doğan Şentürk yönetimindeki FOX Haber'de hafta sonu sabah haberlerini sundu. Haber sunumundaki farklılıkla kısa sürede izleyicilerin beğenisini kazandı.

İlker Karagöz, her cumartesi ve pazar saat 8.30'da Çalar Saat Hafta Sonu haberleriyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

İLKER KARAGÖZ EVLİ Mİ EŞİ KİM?

İlker Karagöz ile ilgili merak edilen bir diğer konusu ise medeni halidir. İlker Karagöz evli mi, eşi kimdir?

Karagöz, meslektaşı Damla Ünler ile evlidir. 

İki çocuğu bulunuyor. 

YAPTIĞI HABERLER NEDENİYLE KANALA CEZA KESİLDİ

İlker Karagöz son olarak programında yer verdiği asılsız haberler nedeniyle çalıştığı kanalın ceza almasına neden oldu. RTÜK kanala 3 program durdurma cezası verdi. Verilen cezanın büyüklüğü çok tartışılmıştı. Çünkü ceza aynı zamanda aynı kanalın ana haberler programını sunan Fatih Portakal'ın haber sunarken halkı kışkırtan dil kullanmasından da kaynaklanıyordu. 

İlker Karagöz kimdir?
İlker Karagöz

 

Yorumlar