'İkinci Tosuncuk' Gürcistan'da yakayı ele verdi

"Çok yatır, çok kazan" sloganıyla kurduğu şirket üzerinden çok sayıda kişiyi dolandıran Atakan A., Türk ve Gürcü polisinin operasyonu sonucunda yakalandı.

Google Haberlere Abone ol

İzmir'de belli bir ücret karşılığında vatandaşlara reklama paketi satan ve "çok yatır, çok kazan" sloganıyla kurduğu şirket üzerinden yaklaşık 30 bin kişiyi dolandırdığı ortaya çıkan bir şahıs Gürcistan'da yakalandı.

Kırmızı bültenle arandığı öğrenilen şüpheli, Gürcistan'da yapılan operasyon sonucunda yakalandı.

"Saadet zinciri" olarak bilinen yöntemle 30 bin kişiyi dolandıran Atakan A'nın Gürcistan'da olduğu bilgisi üzerine Türk polisi harekete geçti. Gürcü makamlarıyla iletişime geçen ekipler, ortak operasyon düzenlendi.

Atakan A'nın Batum'da bir evde saklandığının tespit edilmesi üzerine düzenlenen ortak operasyonda gözaltına alınan şüphelinin Türkiye'ye iade sürecinin başlatıldığı öğrenildi.

"Epitelyum internet reklamcılığı" olarak bilinen ve yüksek kâr payı vaadiyle Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin vatandaştan 10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktardıktan sonra yurt dışına kaçtığı tespit edilen Atakan A'nın, Türk makamlarının başvurusu üzerine bir süreden beri kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

Kamuoyunda "İkinci tosuncuk vakası" olarak bilinen olayda, "çok yatır çok kazan" sloganı ile kandırılan vatandaşlara belli bir ücret karşılığında "reklam paketi" satılıyor ve yüksek kâr vaadinde bulunuluyordu.

Yorumlar