İbrahim Tatlıses Mahmut Tuncer neden küsmüştü?

İbrahim Tatlıses ile Mahmut Tuncer neden küsmüştü, ikilinin arasını açan konu neydi, ne zaman küstüler ve neden konuşmuyorlardı? İşte bu soruların cevabı:

Google Haberlere Abone ol
İbrahim Tatlıses Mahmut Tuncer neden küsmüştü?

İbrahim Tatlıses ve Mahmut Tuncer neden küsmüştü, araları neden açıktı, şu ana kadar neden konuşmuyorlardı, ne zamandandır konuşmuyorlar soruları, İbo Show'un 5 Haziran 2021 Cumartesi günkü bölümüyle birlikte tekrar gündeme geldi. Peki, birbirlerinin hemşehrisi olan bu iki ünlü ismin arasındaki sorun neydi, neden küstüler?

İbrahim Tatlıses Mahmut Tuncer neden küstü
İbrahim Tatlıses ve Mahmut Tuncer

 

Yıllar önce İbrahim Tatlıses’e küsen Mahmut Tuncer, küslüğün sebebini açıklamıyordu. Vermiş olduğu bir röportajda ünlü türkücü daha fazla dayanamayıp kırgınlığının nedenini açıkladı. Tuncer, çok kırgın olduğunu geçirmiş olduğu ameliyatın ardından İbrahim Tatlıses’in kendisinin ziyaretine gelmediğini ve bu nedenle kırgın olduğunu belirtti. İbrahim Tatlıses başından vurulduğunda kendisinin 15 gün hastaneden çıkmadığını belirten Tuncer, “kendisi benim ameliyatımı duymuş. Duyan adam bir ara der ki geçmiş olsun” diyerek sitem etmişti. İkili daha önce de küsmüş Osman Yağmurdereli araya girince barışmışlardı. Ancak Mahmut Tuncer’in ameliyatının ardından İbrahim Tatlıses’in ziyarete gitmemesi dolayısıyla Tuncer yeniden küstü.

İbrahim Tatlıses ve Mahmut Tuncer

 

Erol Köse’ye verdiği röportajda “Bir daha İbo Show’a gitmem diyen Mahmut Tuncer, İbrahim Tatlıses’in davetine karşı koyamadı. 5 Haziran Cumartesi günü yayınlanan İbrahim Tatlıses’in programına katılan Mahmut Tuncer’in küslüğü bitirmesi sevenlerini mutlu etti.

Köse’ye verdiği röportajda İbrahim Tatlıses’in 9 yıl aradan sonra ekranlara çıkmasını doğru bulmadığını ifade eden Tuncer, bu programın Tatlıses’e iyi geldiğini de ekledi. İbo Show programını bazen izlediğini dile getiren Mahmut Tuncer, “Fazla seyretmiyorum çünkü maçlar başlıyor. Evde de seyrediyorlar. Küs olsak da severiz. Ama biz şu anda görüşmüyoruz!” dedi. Aslında bu açıklamasıyla küs olsa da İbrahim Tatlıses’e olan sevgisini belli eden Mahmut Tuncer’in bu sözlerine Tatlıses de sessiz kalmadı. İki eski dost İbo Show’da yeniden bir araya geldi.

MAHMUT TUNCER KİMDİR?

Mahmut Tuncer 5 Mayıs 1961 tarihinde Şanlıurfa'da dünya geldi. Ailesinin beşinci çocuğu olarak doğdu. 

Malatya'dan Urfa'ya göç etmiş Türkmen kökenli bir ailenin çocuğu olan Tuncer, Karakeçili aşireti'dendir.

Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenmiş ve Urfaspor'da profesyonel oyuncu olarak görev aldı.

Hayatını futbolcu olarak devam ettiren Mahmut Tuncer'in ses sanatçısı olmaya dair hiçbir düşüncesi yoktu. Amatör olarak arkadaş toplantılarında şarkı söylediği zamanlarda arkadaşları tarafından sesi çok beğeniliyordu.

11 Nisan 1979 yılında Urfa'nın kurtuluşunu kutlamak amacı yapılan gecede İbrahim Tatlıses'in gelmemesi nedeniyle teknik direktörü onun sahneye çıkmasını önerdi ve Mahmut Tuncer sahne aldı. İzzet Altınmeşe, Bedia Akartürk, Selahattin Alpay gibi ünlü sanatçıların o yıllarda menajerliğini yapan Mehmet Ali Yanıkoğlu Ankara'dan Urfa'ya gelip Mahmut Tuncer ile tanıştı ve ona "Seni sanatçı yapmaya geldim" dedikten sonra onu Ankara'ya götürdü.

Günlüğü 2.500 TL'ye bir pavyonda çalışan sanatçıya, orada sahne alan Belkıs Akkale halk müziğinin ne olduğunu öğretti. 1979 yılında TRT Radyosu'nun açmış olduğu sınavlara katılarak birinci oldu ve 1980 yılında "Uyandım Sabah ile" adlı ilk albümünü çıkardı.

Gelen süreç ile birlikte hemen hemen her yıl bir albüm çıkaran Mahmut Tuncer, 2000'li yıllarda uzun süre Flash TV'de eğlence programı sunmuştur.

Ses sanatçılığının yanı sıra 20 film ile başrol oyuncusu olarak rol alan sanatçının 80 tane bestesi bulunmaktadır.

Yorumlar