İbrahim Karagül Yeni Şafak'tan neden istifa etti?

İbrahim Karagül, Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmenliğinden ayrılıyor. Ayrılık haberini Karagül kendisi bizzat çalışma arkadaşlarına bildirdi.

Google Haberlere Abone ol

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül 8 yıllık yayın yönetmenliği görevinden ayrılıyor. 

Karagül, yayın yönetmenliği ile birlikte 25 yıllık Yeni Şafak serüvenini de sonlandırıyor. 

Açıklamada istifa veya ayrılık nedeniyle ilgili bir detay yer almıyor.

Karagül tarafından mesai arkadaşlarına gönderilen veda mektubu şöyle: 

Değerli arkadaşlar; Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmenliği görevimi 31 Aralık itibariyle devrediyorum. Yeni Şafak’ta 25 yıllık çalışma hayatım, 8 yıllık Yayın Yönetmenliği görevim sona eriyor. Güzel başlayan bir birlikteliği aynı güzellikle sonlandırıyoruz. Uzun yıllar boyunca birlikte, çok verimli çalışmalar yürüttük.

Türkiye’nin büyük krizlerinde birlikte mücadele ettik. Çok ciddi şeyler başardığımıza inanıyorum. Yeni Şafak bizim için bir ailedir. Hepimiz bu ailenin değerli üyeleriyiz. Başta Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak olmak üzere; Bayram Albayrak’a, Nuri Albayrak’a, Mustafa Albayrak’a, Kazım Albayrak’a, Muzaffer Albayrak’a, Mesut Albayrak’a ve bütün Albayrak ailesine minnet ve şükran borçluyum. Onların gayret ve destekleri ölçülemez. Türkiye mücadeleleri ve fedakarlıkları tartışılmaz. 25 yıllık Yeni Şafak’tayım.

Başka bir hayat mümkün mü, deneyeceğim. Yeni Şafak’ta yazmaya ve ülkemiz için mücadeleye de devam edeceğim. Albayrak Medya Grubu’na ve Yeni Şafak’a daha güzel bir gelecek diliyorum. Daha da güçleneceğine inanıyorum. Katkılarımız her zaman devam edecektir.

Daha güzel yarınlarda buluşmak umuduyla. Hepinize, güzel ve verimli bir çalışma hayatı, sağlık ve mutluluk dilerim.Hoşçakalın."

Yorumlar