İBB yönetimi Erdoğan'ı kitaptan çıkardı, İmamoğlu'nu iliştirdi

İBB'nin yeni yönetimi AK Parti döneminde hazırlanan İstanbul konulu kitaptaki Erdoğan ve eski başkanların bulunduğu sayfaları kopardı, üzerinde İmamoğlu resmi bulunan ayraçlar koydu

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından yayımlanan 'Dünya Mirası İstanbul' kitabının 2. baskısında değişikliğe gidildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yer aldığı eski yönetimin sunuş yazılarının ve künyenin olduğu sayfa kitaptan çıkarıldı.

Kültür A.Ş. tarafından 2016 yılında hazırlanarak baskısı yapılan "İstanbul Dünya Mirası" serisi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetimi tarafından değiştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski belediye başkanlarının sunuş yazılarının yer aldığı ve künyenin olduğu sayfa kitaptan çıkarıldı.

Arasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun fotoğrafının ve sözlerinin yer aldığı ayraç konularak hazırlanan kitap, İBB kütüphanesindeki yerini aldı.

Kitabın son hali böyle görüntülendi: "İstanbul Dünya Mirası" serisi, tarihi eserlerin çevresi ile birlikte özgün mimarisine uygun bir şekilde korunması ve gelecek nesillere bu bilincin aktarılması noktasında yapılan çalışmaları konu alıyor.

Yorumlar

adnan gultekin haber tamamen provakatif,boylehaberlere inanmak icin aptal olmak lazim.guldum gectim.