Hilal Kaplan'ın eşi kimdir? Süheyb Öğüt kimdir?

Hilal Kaplan'ın eşi kimdir veya Süheyb Öğüt kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor soruları son günlerde bazı gruplar tarafından tekrar hedefe konulmalarından sonra tekrar gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

Hilal Kaplan'ın eşi kimdir veya Süheyb Öğüt kimdir, nerelidir, ne iş yapar, mesleği nedir soruları son günlerde sıklıkla soruluyor. işte Hilal Kaplan'ın eşi Süheyb Öğüt'ün eşi hakkında merak edilen bilgilerden bazıları: 

Halil Kaplan'ın eşi kim Süheyb Öğüt kimdir
Hilal Kaplan ve eşi Süheyb Öğüt

 

Süheyb Öğüt, Salim Öğüt'ün oğlu Selman Öğüt'ün ise ağabeyidir. 2007 senesinde Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan ile evlenen Süheyb Öğüt'ün Tayyip Seha Öğüt, Yusuf Derda Öğüt adında çocukları vardır. 

2006'da Bilgi Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Sabancı Üniversitesinde Kültürel Çalışmalar Programında yüksel lisansa başladı.

2008'de Bilgi Üniversitesinin Kültürel Çalışmalar Programına geçiş yaptı ve buradan "Tesettür ve Pornografi: Egemenliğin İki Diferansiyeli" başlıklı yüksek lisans tezini tamamlayarak 2010 Ağustos'ta mezun oldu.

Eylül 2010'da Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünün doktora programına kabul edildi. Şu anda "Bir Žižek'çi Olarak Hobbes ve Bir Hobbes'çi Olarak Žižek" başlıklı doktora tezini yazmaktadır. 2006'dan itibaren çeşitli sivil kuruluşlarda Kıta Avrupası Felsefesi, Siyaset Felsefesi, Sosyal Teori ve Sosyoloji seminerleri vermektedir.

HİLAL KAPLAN KİMDİR?

Hilal Kaplan 15 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. 2007 yılında Süheyb Öğüt ile evli olan Hilal Kaplan'ın Tayyip Seha Öğüt, Yusuf Derda Öğüt adında çocukları vardır. 

Anadolu lisesinden mezun olduktan sonra girdiği Bilgi Üniversitesi psikoloji bölümünden 2004 yılında mezun oldu, 2006 yılında Boğaziçi üniversitesi sosyoloji bölümünde yüksek lisansına başladı. Burada öğrenimine devam ederken hem okulunda hem de sivil toplum örgütlerinde siyasi faaliyetlerde bulundu.

27 Şubat 2008 tarihinde başörtüsü yasağının üniversitelerde kaldırılmasının öncesinde iki başörtülü arkadaşı ile birlikte "Söz konusu özgürlükse hiçbir şey teferruat değildir: Biz henüz özgür olmadık." başlığı ile manifesto niteliğinde bir metin yayınladı.

Şu anda TV NET'te yayınlanan siyasi içerikli Muhalif isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Ayrıca A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun yönettiği Her Yöne 80 Dakika adlı tartışma programında yorumculuk yapmaktadır.


 

Yorumlar